Konferencija ,,Augalų biologijos tyrimai augalininkystės proveržio kryptyse“ ir sodo žydėjimo šventė

img_42182017 m. gegužės 10 d. surengta konferencija ,,Augalų biologijos tyrimai augalininkystės proveržio kryptyse“ ir sodo žydėjimo šventė Lietuvos agrarinių ir miškų mokslų centro Sodininkystės ir daržininkystės institute (Kauno g. 30, Babtai, Kauno r.). Renginį remia LR žemės ūkio ministerija. Programa

Renginio dalyvius sveikino Lietuvos mokslų akademijos tikrasis narys prof. habil. dr. Vidmantas Stanys, džiaugėsi, kad Lietuvoje nuolat ieškoma naujų idėjų vykdant mokslinius tyrimus. Tai įgyvendinti paprasčiau šalies mokslo ir studijų institucijoms bendradarbiaujant – vienas iš pavyzdžių šį konferencija, kurioje dalyvavo ne tik Lietuvos agrarinių ir miškų mokslų centro, bet ir Kauno technologijos universiteto, Vytauto Didžiojo, Aleksandro Stulginskio universitetų, Gamtos tyrimų centro atstovai.

Sodininkystės ir daržininkystės instituto direktorius dr. Audrius Sasnauskas akcentavo tai, kad konferencija pritraukė ne tik mokslininkų, bet ir ūkininkų, Babtų gimnazijos atstovų.

KTU profesorius Rimantas Venskutonis pristatė beatliekines maisto technologijas, VDU profesorius Audrius Sigitas Maruška aptarė biotechnologiją, fitocheminės analizės metodologiją vykdant augalų tyrimus, ASU profesorius Rimantas Velička – rapsų mokslinius tyrimus.

GTC mokslininkė dr. Sigita Jurkonienė savo pranešime pateikė biotechnologines priemones žiemkenčių atsparumui šalčiui, išgyvenamumui ir derliui optimizuoti. Sodininkystės ir daržininkystės instituto Augalų fiziologijos laboratorijos vedėja dr. Akvilė Viršilė pristatė kietakūnio apšvietimo technologiją augalams, vyresnioji mokslo darbuotoja dr. Ramunė Bobinaitė – impulsinių elektros laukų taikymą antocianinų ekstrakcijai iš augalinės žaliavos intensyvinti. Žemdirbystės instituto Genetikos ir fiziologijos laboratorijos vedėja dr. Kristina Jonavičienė aptarė augalų adaptyvumo mechanizmus (nuo geno iki fenotipo), SDI jaunesnioji mokslo darbuotoja Ingrida Mažeikienė – selekcinę, pomologinę ir fitopatologinę senųjų sodų Lietuvoje vertę.

Aptarus įvairias augalininkystės proveržio kryptis, surengtas SDI partnerių – Babtų gimnazijos moksleivių, muzikinis pasirodymas.

Apsilankyta Sodininkystės ir daržininkystės instituto soduose, plačiau apie sodininkystę papasakojo dr. SDI Sodininkystės ir daržininkystės skyriaus vedėjas dr. Darius Kviklys. Dėl nepalankių meteorologinių sąlygų, t. y. vėluojančio pavasario, nepavyko pasigrožėti obelų žiedais. Todėl, tikėdamiesi geresnio oro, kviečiame atvykti kitais metais į šią tradicine tapusią konferenciją.

Save

Save

Save

Save

Save

Save

Comments are closed.