Pradžia Lietuvos
Agrarinių ir miškų
Mokslų centras
En

Apskritojo stalo diskusija „Tarpinių pasėlių įterpimas rudenį, pavasarį ar volavimas: kas prasminga ir kada?“

Apskritojo stalo diskusija „Tarpinių pasėlių įterpimas rudenį, pavasarį ar volavimas: kas...

Kovo 14 d. Joniškėlyje buvo suorganizuota EIP projekto „Inovatyvios popjūtinio laikotarpio technologijos dirvožemiui atkurti“ apskritojo stalo diskusija „Tarpinių pasėlių įterpimas rudenį, pavasarį ar volavimas: kas prasminga ir kada?“, kurioje dalyvavo mokslininkai, ūkininkai ir žemės ūkio specialistai.

EIP projekto vadovė, LAMMC Žemdirbystės instituto vyresnioji mokslo darbuotoja dr. Lina Šarūnaitė pristatė projekto tikslą, uždavinius, aptarė ūkininkų laukuose įrengtų demonstracinių bandymų praktinę reikšmę. Projekto veiklos turėtų padėti ūkininkams sužinoti apie tarpinių pasėlių auginimo ypatumus ir taikomas technologijas. Tarpinių pasėlių parodomieji eksperimentai buvo vykdyti įvairiose Lietuvos regionuose, besiskiriančiuose dirvožemiu, maisto medžiagų gausa, meteorologinėmis sąlygomis, tarpinių pasėlių biomase, jos chemine sudėtimi ir skaidymosi intensyvumu.

Diskusijoje dalyvavę žemės ūkio specialistai, ūkininkai, projekto partneriai ir mokslininkai diskutavo, kaip ir kada įterpti tarpinius pasėlius, siekiant paskatinti humuso kaupimąsi dirvožemyje ir maisto medžiagų įsisavinimą. Ūkininkai diskutavo ir dalijosi savo patirtimi bei įžvalgomis, kaip apdoroti tarpinius pasėlius prieš įterpimą ir kaip juos įterpti, ar palikti per žiemą nušalti, kokie augalai yra tinkamiausi taikant šią technologiją. Buvo aptarti galimi nuostoliai tarpinį pasėlį įterpus rudenį, ypač arimo metu. Pasidalinta įvairių šalies regionų patirtimi, tarpinių pasėlių įterptos masės nuostoliais ir galimomis to priežastimis.

En