Pradžia Lietuvos
Agrarinių ir miškų
Mokslų centras
En

Akademijos gimnazijos mokiniams pristatyta netikėta mokslininkų kasdienybė

Akademijos gimnazijos mokiniams pristatyta netikėta mokslininkų kasdienybė

2019 m. balandžio 19 d. Lietuvos agrarinių ir miškų mokslų centro (LAMMC) Žemdirbystės institute svečiavosi Kėdainių rajono Akademijos gimnazijos mokiniai.

LAMMC Žemdirbystės instituto Komunikacijos ir projektų administravimo grupės vyriausioji leidybos organizavimo specialistė Daiva Puidokienė mokiniams pristatė Instituto istoriją, veiklą, o demonstruojamose nuotraukose buvo galima pažvelgti į įsimintiniausius įvykius, iškiliausias asmenybes, selekcijos pasiekimus.

Augalų mitybos ir agroekologijos skyriaus doktorantė, jaunesnioji mokslo darbuotoja Monika Toleikienė mokinius sudomino vaizdžiu pasakojimu apie kasdienį mokslininkų darbą. Mokiniai turėjo galimybę apžiūrėti įvairių trąšų pavyzdžius.  Jaunoji mokslininkė pridūrė, kad chemines trąšas gali atstoti itin vertingi ir aplinkai nekenksmingi pupiniai augalai. Būtent su šiais augalais skyriuje atliekama daug tyrimų. Gausesniam derliui gali praversti ne tik trąšos ar pupiniai augalai, bet ir vabzdžiai. Pasirodo, kad kai kurie iš jų naikina kenkėjus, piktžoles.

Augalų patologijos ir apsaugos skyriaus doktorantė, jaunesnioji mokslo darbuotoja Karolina Verikaitė apibūdino populiariausias augalų ligas, vabzdžių kenkėjų sukeliamą žalą. Mokiniai Skyriuje žvalgėsi per mikroskopus, kurių pagalba galėjo pamatyti mikroskopinius mikroorganizmus – nematodus. Tai mikroskopinės kirmėlės, kurių gausu dirvožemyje. Po pažinties su mikroskopiniu nematodų pasauliu, mokiniai šnabždėjosi, kad po sąlyčio su žeme, rankas būtina kruopščiai nusiplauti.

Cheminių tyrimų laboratorijos vyriausioji mokslo darbuotoja dr. Inga Liaudanskienė kalbėjo apie įvairias chemines analizes, demonstravo tyrimams reikalingų prietaisų veikimo principus. Mokslininkė mokinius nustebino įvairių atspalvių ir struktūros dirvožemio ėminiais. Akademiškiai stebėjosi, kad po kojomis egzistuoja tokia gausybė spalvų.

Gimnazijos mokiniai LAMMC Žemdirbystės institute įgavo daug naujų žinių, kurios buvo ne tik visiškai naujos, bet ir stebinančiai įdomios.

En