Pradžia Lietuvos
Agrarinių ir miškų
Mokslų centras
En

Ankštinių augalų augintojus kviečiame įsigyti rizogeno

Ankštinių augalų augintojus kviečiame įsigyti rizogeno

Lietuvos agrarinių ir miškų mokslų centro (LAMMC) Žemdirbystės instituto Augalų patologijos ir apsaugos skyriuje, LAMMC Vėžaičių filiale ir Atviros prieigos Žemės ir miškų jungtinio tyrimų centro Mikrobiologijos laboratorijoje galima užsisakyti ir įsigyti skysto gumbelinių bakterijų preparato – rizogeno (dar žinomas kaip nitraginas), skirto pagerinti ankštinių augalų azoto fiksaciją iš atmosferos.

Ar rizogenas Jums naudingas?

Taip, jei planuojate auginti ankštinius augalus: liucernas, ožiarūčius, barkūną, lubinus, dobilus, vikius, esparcetą, žirnius, pašarines pupas, valgomąsias pupeles, sojas ar seradėles.

Svarbi informacija apie ankštiniams augalams parinktą lauką

 • Reiktų įsitikinti, ar dirvoje yra pakankamas kiekis gumbelinių bakterijų, galinčių sudaryti simbiozę su konkrečios rūšies ankštiniu augalu, ir pradėti fiksuoti atmosferos azotą.
 • Ieškant atsakymo į šį klausimą reikia prisiminti, ar planuojamas sėti ankštinis augalas buvo šiame lauke augintas ne seniau kaip prieš 5–6 metus.

Pagalba augalams

Geriausia pagalba ankštiniams augalams – sėklų inokuliavimas skystu gumbelinių bakterijų preparatu – rizogenu. Jis skatina augimą, dėl to pasėlis būna lygesnis, padidėja derlius, baltymingumas, per metus sukaupiama daugiau azoto iš atmosferos (nuo 20 iki 460 kg / ha).

Susidomėjote? Įsigykite

Ekologiškai adaptuotų ir molekuliniais metodais patikrintų, sėklų apvėlimui padaugintų gumbelinių bakterijų preparatų galima įsigyti:

 • LAMMC Vėžaičių filiale (Gargždų g. 29, Vėžaičiai, Klaipėdos r.) 
  Tel. pasiteirauti (8 46) 45 82 33 
 • LAMMC Žemdirbystės instituto Augalų patologijos ir apsaugos skyriuje (Instituto al. 1, Akademija, Kėdainių r.) 
  Tel. pasiteirauti (8 347) 37 384 
 • Atviros prieigos Žemės ir miškų jungtinio tyrimų centro Mikrobiologijos laboratorijoje (Studentų g. 15A, Akademija, Kauno r.) 
  Tel. pasiteirauti: 8 685 30 442; 8 615 49 346
En