Pradžia Lietuvos
Agrarinių ir miškų
Mokslų centras
En

Centre paminėta Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo diena

Centre paminėta Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo diena

Lietuvos agrarinių ir miškų mokslų centre (LAMMC) 2019 m. kovo 8 d. buvo paminėta Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo diena.

Renginys prasidėjo Lietuvos Respublikos himno sugiedojimu.

Susirinkusiuosius pasveikino LAMMC direktorius dr. Gintaras Brazauskas. Savo kalboje jis pabrėžė, kad be Vasario 16-osios nebūtų ir Kovo 11-osios, kad šias dvi šventes mes švenčiame kaip vieną. Direktorius taip pat pasveikino koleges Kovo 8-osios proga. 

LAMMC Žemdirbystės instituto direktorė dr. Žydrė Kadžiulienė akcentavo Lietuvos valstybės atkūrimo istorinius faktus, įvykius: Konstitucijos patvirtinimą, tarpautinį pripažinimą, pasiekimus po Nepriklausomybės atkūrimo ir t. t. 

1990 m. kovo 11 d. Lietuvos Respublikos Aukščiausioji Taryba pasirašė Lietuvos nepriklausomybės atstatymo aktą, kuriame rašoma – „Atstatomas 1940 m. svetimos jėgos panaikintas Lietuvos valstybės suverenių galių vykdymas ir Lietuva nuo šiol yra nepriklausoma valstybė“, – akcentavo Lietuvos mokslų akademijos viceprezidentas akad. Zenonas Dabkevičius.

Po prasmingų sveikinimų renginio dalyviai buvo pakviesti žiūrėti dokumentinio filmo „Trispalvis“ antrąją dalį (filmo scenarijaus autorius ir režisierius – Vytautas V. Landsbergis).

 

En