Pradžia Lietuvos
Agrarinių ir miškų
Mokslų centras
En

Ekologiją ir aplinkotyrą studijuojantys studentai stebėjosi LAMMC vykdomų tyrimų gausa

Ekologiją ir aplinkotyrą studijuojantys studentai stebėjosi LAMMC vykdomų tyrimų gausa

2019 m. gegužės 8 d. Lietuvos agrarinių ir miškų mokslų centro (LAMMC) Žemdirbystės institute svečiavosi Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) ekologijos ir aplinkotyros II kurso studentai.

LAMMC Žemdirbystės instituto Augalų mitybos ir agroekologijos skyriaus doktorantė, jaunesnioji mokslo darbuotoja Monika Toleikienė studentus supažindino su LAMMC struktūra, atliekamų tyrimų kryptimis, augalų selekcijos pasiekimais, papasakojo apie vykdomas Agronomijos, Miškotyros, Biochemijos, Ekologijos ir aplinkotyros doktorantūros studijas, taip pat ir apie galimybę studentams atlikti praktiką arba rengti baigiamąjį darbą.

Studentams buvo padovanoti mokslinio žurnalo „Žemdirbystė-Agriculture“ egzemplioriai, kuriuos skaitant, bus galima detaliau susipažinti su LAMMC atliekamais tyrimais.

VDU studentai apsilankė LAMMC Žemdirbystės instituto Cheminių tyrimų laboratorijoje, Augalų mitybos ir agroekologijos bei Dirvožemio ir augalininkystės skyriuose. Čia svečiai įgijo dar negirdėtų žinių apie Lietuvos dirvožemį, skirtingas schemines analizes, apžiūrėjo įvairius tyrimams reikalingus prietaisus, apie kurių veikimo principus papasakojo skyriuose sutikti mokslininkai ir laborantai.

Susipažinę su įstaigos veikla, studentai liko maloniai nustebinti vykdomų tyrimų, projektų gausa bei nematytos laboratorinės įrangos galimybėmis.

En