Pradžia Lietuvos
Agrarinių ir miškų
Mokslų centras
En

Ekologijos studentai gėrėjosi Žemdirbystės instituto bandymų laukais

Ekologijos studentai gėrėjosi Žemdirbystės instituto bandymų laukais

2019 m. birželio 10 d. Lietuvos agrarinių ir miškų mokslų centro (LAMMC) Žemdirbystės institute svečiavosi Vytauto Didžiojo universiteto Žemės ūkio akademijos Miškų ir ekologijos fakulteto taikomosios ekologijos II kurso bakalauro studijų studentai.

LAMMC Žemdirbystės instituto Komunikacijos ir projektų administravimo grupės vyriausioji leidybos organizavimo specialistė Daiva Puidokienė studentams pristatė įdomiausius Instituto istorijos etapus, įvykius, pasakojo apie mokslinius pasiekimus ir kt.

Žemdirbystės instituto Dirvožemio ir augalininkystės skyriaus vedėjas, vyriausiasis mokslo darbuotojas dr. Virginijus Feiza pasakojo apie dirvožemio tyrimų svarbą, o jaunesnioji mokslo darbuotoja Simona Pranaitienė supažindino su skyriuje naudojamos įrangos veikimo principais.

Augalų patologijos ir apsaugos skyriaus doktorantė, jaunesnioji mokslo darbuotoja Sigita Janavičienė studentams suteikė galimybę pasižvalgyti į mikroskopinį grybų pasaulį. Ji apibūdino augalų apsaugos ypatumus, pademonstravo skyriaus įrangą.

VDU studentai apsilankė ir Žemdirbystės instituto Cheminių tyrimų laboratorijoje. Čia jiems apie chemines analizes, sudėtingus bei daug įgūdžių reikalaujančius prietaisus kalbėjo šios laboratorijos vedėja, vyriausioji mokslo darbuotoja dr. Alvyra Šlepetienė.

Studentai galėjo apžiūrėti ne tik Instituto patalpas, bet ir pasižvalgyti po bandymų laukus. Juos entuziastingai palydėjo Žolių selekcijos skyriaus vedėjas, vyresnysis mokslo darbuotojas dr. Vaclovas Stukonis. Mokslininkas studentus supažindino su įvairiomis žolių veislėmis.  

Genetikos ir fiziologijos laboratorijos mokslo darbuotoja dr. Rita Armonienė parodė dirbtinio klimato kameras, šiltnamius, apibūdino genetikų darbo specifiką.

Galiausiai studentai žvalgėsi Augalų patologijos ir apsaugos skyriaus ekologinių bandymų laukuose. Juos lydėjo ir apie ekologinio lauko priežiūrą, pupinių ir kitų augalų auginimo ypatybes pasakojo doktorantė, jaunesnioji mokslo darbuotoja Monika Toleikienė. Studentai nekantravo pamatyti ir jiems neįprastus energetinius augalus, todėl jaunoji mokslininkė mielai sutiko parodyti ir juos.

Susipažinę su įstaigos veikla, studentai liko maloniai nustebinti vykdomų tyrimų gausa, nematytos laboratorinės įrangos galimybėmis. Pasivaikščiojimo metu žavėjo žydintys augalai, jų kvapas, tačiau labiausiai privertė susimąstyti tai, kad, norint ūkininkauti ekologiškai, būtina įdėti ne tik daug pastangų ir laiko, bet reikia turėti ir labai daug žinių.

En