Pradžia Lietuvos
Agrarinių ir miškų
Mokslų centras
En

Italijoje – mokslininkų dėmesys dirvožemiui, vandeniui, ekologijai, augalų ir maisto apsaugai

Italijoje – mokslininkų dėmesys dirvožemiui, vandeniui, ekologijai, augalų ir maisto apsaugai

Š. m. balandžio 1–6 d. Katolikos mieste, Italijos Respublikoje vyko „18-asis Alpių-Adrijos mokslinis seminaras“ (18th Alps-Adria Scientific Workshop), kuriame dalyvavo Lietuvos agrarinių ir miškų mokslų centro (LAMMC) Žemdirbystės instituto Agrobiologijos laboratorijos doktorantė, jaunesnioji mokslo darbuotoja Kristina Bunevičienė, Žolių selekcijos skyriaus doktorantas, jaunesnysis mokslo darbuotojas Giedrius Petrauskas bei Agrocheminių tyrimų laboratorijos doktorantas Andrius Šarka.

„18-ąjį Alpių-Adrijos mokslinį seminarą“ organizavo Vengrijos mokslų akademija. Šis seminaras vyksta kasmet vis kitoje Alpių-Adrijos regiono vietoje. Jame diskutuojama penkiomis pagrindinėms temomis: dirvožemio, vandens, augalų, maisto apsaugos ir ekologijos.

Šiais metais renginyje dalyvavo mokslininkai bei doktorantai iš 10-ties šalių: Irano, Slovakijos, Bosnijos ir Hercegovinos, Lenkijos, Vengrijos, Čekijos Respublikos, Ganos, Indonezijos, Azerbaidžano ir Lietuvos. LAMMC doktorantai buvo vieninteliai dalyviai iš Baltijos šalių.  

Seminaro metu LAMMC doktorantai pristatė žodinius pranešimus skirtingose sekcijose. Giedrius Petrauskas maisto apsaugos sekcijoje pristatė pranešimą „Breeding of red clover for ingredient in functional food“, Kristina Bunevičienė dirvožemio sekcijoje – „Fertilizer products, produced from biofuel ash and its influence on soil“, Andrius Šarka ekologijos sekcijoje – „The influence of intensive and sustainable farming on the modification of mineral nitrogen (Nmin) and soil organic carbon (SOC) in Lithuanian histosoils“.

Renginio pabaigoje buvo apdovanoti trys geriausi pranešėjai bei išrinktos trys įdomiausios temos. Vienas iš apdovanojimų už įdomiausią seminaro temą atiteko ir LAMMC doktorantui Andriui Šarkai.

Seminare pristatyti 43 žodiniai ir 42 stendiniai pranešimai. Džiugu, kad seminaro sekcijų temos buvo glaudžiai susijusios su visų trijų LAMMC doktorantų ruošiamomis disertacijomis. Seminaras išsiskyrė tuo, kad ypatingas dėmesys skirtas jauniesiems mokslininkams ir doktorantams, jų pranešimai sudarė didžiąją dalį. Ši galimybė leido pasidalyti idėjomis ir patirtimis sprendžiant mokslines problemas.

Organizatoriai tikisi, kad pasikeitus žiniomis su kolegomis iš Lietuvos, pastarųjų susidomėjimas ir aktyvumas dalyvaujant šiame kasmetiniame renginyje tik didės.

Paskutinę renginio dieną LAMMC doktorantai atsisveikino su kolegomis bei gavo pakvietimus dalyvauti „19-ajame Alpių-Adrijos moksliniame seminare“, vyksiančiame 2020 m. 

En