Pradžia Lietuvos
Agrarinių ir miškų
Mokslų centras
En

Įvyko jubiliejinė 10-oji LAMMC mokslinė ataskaitinė konferencija

Įvyko jubiliejinė 10-oji LAMMC mokslinė ataskaitinė konferencija

2020 m. sausio 28 d. Akademijoje (Kėdainių r.) įvyko jubiliejinė 10-oji Lietuvos agrarinių ir miškų mokslų centro (LAMMC) mokslinė ataskaitinė konferencija „Agrariniai ir miškininkystės mokslai: naujausi tyrimų rezultatai ir inovatyvūs sprendimai“. Renginys sulaukė beveik 300 dalyvių iš įvairių mokslo, valdžios įstaigų, verslo įmonių, kitų organizacijų, taip pat dalyvavo daug ūkininkų. Programa

Konferenciją atidarė LAMMC direktorius dr. Gintaras Brazauskas, kuris džiaugėsi, kad per 10 gyvavimo metų LAMMC sukaupė solidžią patirtį, įgijo pasitikėjimo, išplėtė partnerių ratą.

Lietuvos mokslų akademijos viceprezidentas prof. habil. dr. Zenonas Dabkevičius akcentavo, kad šis renginys svarbus tuo, kad visiems besidomintiems žemės ūkio ir miškų mokslų aktualijomis, galima  parodyti, kokią veiklą per praėjusius metus vykdė LAMMC, kokių rezultatų pasiekta, pasidalyti nuomonėmis ir kt.

Renginyje taip pat dalyvavo Kėdainių rajono savivaldybės meras Valentinas Tamulis, kuris pasveikino konferencijos dalyvius ir pabrėžė tokio renginio svarbą, aktualumą. „Džiaugiuosi, kad Kėdainių krašte yra toks mokslų centras“, – sakė meras.

Kauno rajono savivaldybės mero pavaduotojas Antanas Nesteckis akcentavo, kad LAMMC mokslo darbai yra svarbūs ne tik Lietuvai, bet ir pasauliui.

Paskui direktorius dr. Gintaras Brazauskas plačiau apžvelgė LAMMC veiklą, galimybes ir iššūkius. Jis, pabrėžė, kad žemės ir miškų ūkio plėtrai ateityje iššūkius kels klimato kaita. Savo pranešime direktorius aptarė globalių šiltnamio efektą sukeliančių dujų (ŠESD) emisijų dinamiką. Plačiau pristatė „Europos žaliojo kurso“ strategiją, kurios pagalba tikimasi iki 2050 m. Europą paversti ŠESD neutraliu kontinentu. Būtent tai pareikalaus naujų inovacijų ir technologijų, teigė dr. Gintaras Brazauskas.

Praėjusiais metais LAMMC, Fizinių ir technologijos mokslų centras (FTMC), Lietuvos energetikos institutas (LEI) bei Fizikos instituto Mokslo ir technologijų parkas įkūrė Mokslo tyrimų ir technologijų organizaciją – RTO Lithuania. Šiuo sprendimu siekiama vystyti inovacijomis grįstus tarpdisciplininius mokslinius tyrimus. Būtent apie bendradarbiavimo galimybes ir apie savo mokslo įstaigų veiklą pasakojo renginio svečiai – LEI direktorius dr. Sigitas Rimkevičius ir FTMC direktorius prof. habil. dr. Gintaras Valušis.

Vėliau konferencijoje pranešimus skaitė LAMMC vykdomų ilgalaikių institucinių mokslo programų vadovai:  dr. Žydrė Kadžiulienė, dr. Roma Semaškienė, dr. Giedrė Samuolienė, dr. Virginijus Feiza, prof. habil. dr.  Vidmantas Stanys, dr. Virgilijus Mikšys.

Šiais metais buvo pakeistas mokslinės ataskaitinės konferencijos formatas (anksčiau renginys trukdavo keletą dienų). Šįkart, po renginio pirmosios dalies, dalyviai galėjo apsilankyti 4-iose skirtingose paralelinėse sesijose, kurių temos suskirstytos pagal LAMMC vykdomas ilgalaikes institucines mokslo programas:

  • „Augalų biopotencialas ir kokybė daugiafunkciniam panaudojimui“,
  • „Darni miškininkystė ir globalūs pokyčiai“,
  • „Kenksmingieji organizmai agro ir miško ekosistemose (KOMAS),
  • „Sodininkystė ir daržininkystė: agrobiologiniai pagrindai ir technologijos“,
  • „Žemės ūkio bei miškų dirvožemių našumas ir tvarumas“,
  • „Žemės ūkio ir miškų augalų požymių bei savybių genetinės prigimties tyrimas, genotipų kryptingas keitimas šiuolaikinėms veislėms kurti“.

Paralelinėse sesijoje konferencijos dalyviai galėjo ne tik išklausyti mokslininkų pranešimus, bet ir užduoti klausimus, diskutuoti dominančiomis temomis.

Didelio dėmesio susilaukęs renginys atvykusiuosius praturtino naujausiomis žiniomis apie agrarinius ir miškininkystės mokslus bei paskatino susimąstyti apie klimato kaitos keliamas pasekmes.

En