Pradžia Lietuvos
Agrarinių ir miškų
Mokslų centras
En

Konferencija „Augalų fiziologijos tyrimai augalininkystės proveržio kryptyse“

Konferencija „Augalų fiziologijos tyrimai augalininkystės proveržio kryptyse“

2018 m. gegužės 18 d. Lietuvos agrarinių ir miškų mokslų centro Sodininkystės ir daržininkystės institute (Kauno g. 30, Babtai, Kauno r.) vyko konferencija „Augalų fiziologijos tyrimai augalininkystės proveržio kryptyse“. Organizatoriai: Lietuvos mokslų akademijos Žemės ūkio ir miškų mokslų skyrius, LAMMC Sodininkystės ir daržininkystės institutas. Konferenciją rėmė LR žemės ūkio ministerija. Programa

Konferenciją pradėjo akademikas Pavelas Duchovskis primindamas, kad SDI Augalų fiziologijos laboratorija šiemet mini 30 metų jubiliejų, todėl konferencija skirta būtent augalų fiziologijos tematikai.

Sodininkystės ir daržininkystės instituto direktorius dr. Audrius Sasnauskas džiaugėsi, kad kasmetinė konferencija pritraukia ne tik skirtingų mokslo ir studijų institucijų mokslininkų, bet ir jaunimo. Šiemet renginyje dalyvavo Kauno kolegijos studentai ir Babtų gimnazijos moksleiviai.

LMA ŽŪMMS Agronomijos mokslo sekcijos pirmininkas akademikas Vidmantas Stanys atskleidė, kad tokia mokslinės veiklos aptarimo idėja kilo Lietuvos mokslų akademijoje, vėliau prie jos prisijungė Sodininkystės ir daržininkystės institutas. Kartu šios mokslo institucijos kasmet rengia konferenciją, kuri sudomintų ne tik mokslo bendruomenę, bet ir plačiąją visuomenę.

Pirmasis pranešėjas 2017 m. Lietuvos mokslo premijos laureatas akademikas Leonas Valkūnas (Vilniaus universitetas) kalbėjo apie vyksmų valdymą ir adaptaciją fotosintezėje, šioje srityje atliekamus tyrimus.

Vytauto Didžiojo universiteto lektorė dr. Giedrė Kacienė pristatė pranešimą „Aktyvių deguonies junginių vaidmuo augalo metabolizme“. Kalbėta apie aktyvių deguonies junginių ir antioksidantų balanso svarbą, aktyvių deguonies junginių sukeltus pažeidimus ir teigiamą jų vaidmenį.

SDI vyriausioji mokslo darbuotoja dr. Giedrė Samuolienė susirinkusiems pristatė galimybę valdyti augalų antioksidacinį potencialą, taikant fotostresą. Aptartas skirtingų spalvų LED komponenčių poveikis augalams – pasitelkiant apšvietimą galima valdyti augalų metabolinius, morfogenetinius procesus, augimo ir vystymosi pusiausvyrą bei produktyvumą.

Žemdirbystės instituto vyriausioji mokslo darbuotoja dr. Audronė Mankevičienė su auditorija dalijosi įžvalgomis apie mikotoksinus mūsų kasdienybėje. Atskleisti svarbiausi faktai apie mikotoksinus, augantį jų paplitimą pasaulyje ir Lietuvoje, neigiamą poveikį gyvūnų sveikatai.

Po pranešimų konferencijos dalyvius džiugino Babtų gimnazijos ansamblių pasirodymai, grožėtasi Sodininkystės ir daržininkystės instituto dekoratyviniais augalais.

En