Pradžia Lietuvos
Agrarinių ir miškų
Mokslų centras
En

Kraujo donorystės akcija – vos kelios minutės ir galima išgelbėti 3 gyvybes

Kraujo donorystės akcija – vos kelios minutės ir galima išgelbėti 3 gyvybes

2019 m. spalio 14 d. Lietuvos agrarinių ir miškų mokslų centre (LAMMC) įvyko neatlygintina kraujo donorystės akcija.

Į LAMMC su visa reikiama įranga atvyko Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninės (LSMUL) Kauno klinikų Kraujo centro specialistai. Kiekvienam savanoriui buvo atliekamas kraujo tyrimas, nustatoma kraujo grupė, pamatuojamas spaudimas, o būtinas konsultacijas teikė gydytoja Vaida Vilutienė.

LSMUL Kauno klinikų Kraujo centro surinktas kraujas nėra perduodamas kitoms įstaigoms. Jis naudojamas tik šių klinikų pacientams. Specialistai pasakojo, kad kraujo nuolat trūksta, todėl kiekvieno žmogaus apsisprendimas tapti kraujo donoru yra gyvybiškai svarbus. Vieno donoro kraujas gali išgelbėti net 3 gyvybes!

Pakalbinti LAMMC kraujo donorystės akcijos dalyviai savo apsisprendimą dovanoti kraujo apibūdino panašiai – „dovanodamas kraujo supranti, kad tai labai pagelbės kitam žmogui, dėl to apima išties puikus jausmas“, „tokios akcijos labai reikalingos, gera daryti gerus darbus“ ir pan.

Kai kurie dalyviai tokioje akcijoje dalyvavo pirmą kartą, tačiau įsitikino, kad tai nėra taip baisu, kaip gali pasirodyti. Tikimasi, kad ir ateityje žmonėms netrūks entuziazmo ir nuoširdaus noro nesavanaudiškai padėti tiems, kuriems tokia pagalba yra gyvybiškai svarbi.

Kraujo nuolat labai reikia pacientams po sunkių traumų, nudegimų, chirurginių operacijų, sergantiesiems onkologinėmis bei kitomis ligomis, gimdyvėms, naujagimiams.

DOVANODAMAS KRAUJO – DOVANOJI GYVENIMĄ!

En