Pradžia Lietuvos
Agrarinių ir miškų
Mokslų centras
En

LAMMC doktorantai – svarbiausiame žemės ūkio moksliniame renginyje Balkanuose

LAMMC doktorantai – svarbiausiame žemės ūkio moksliniame renginyje Balkanuose

2018 m. spalio 4–7 dienomis Jahorina mieste, Bosnijoje ir Hercegovinoje vyko 9-asis tarptautinis žemės ūkio simpoziumas „AGROSYM2018“, kuriame dalyvavo LAMMC Žemdirbystės instituto Agrobiologijos laboratorijos doktorantė Kristina Bunevičienė bei LAMMC Agrocheminių tyrimų laboratorijos doktorantai Donata Drapanauskaitė ir Andrius Šarka.

„Agrosym“ šiandien laikomas svarbiausiu moksliniu įvykiu, susijusiu su žemės ūkiu ir kaimo plėtra Balkanų regione. Šis tarptautinis žemės ūkio simpoziumas vyksta kasmet. Jame dalyvauja profesoriai, mokslininkai bei doktorantai iš viso pasaulio: Irano, Juodkalnijos, Amerikos, Japonijos, Egipto, Lenkijos ir t. t.

„Atvykus į simpoziumą, didelį įspūdį paliko šiltas sutikimas. „Agrosym“ simpoziume labai daug dėmesio skiriama jaunesniajai kartai, atsispindi doktorantų skatinimas aktyviai dalyvauti ir užmegzti ryšius“, – pasakoja Kristina Bunevičienė.

Simpoziume diskutuota apie augalininkystę, augalų apsaugą ir maisto saugą, organinę žemdirbystę, aplinkos apsaugą ir gamtos išteklių valdymą, gyvulininkystę, kaimo plėtrą ir žemės ūkio ekonomiką, miškų ir agrarinę miškininkystę.

Simpoziumo metu LAMMC doktorantai „Aplinkos apsaugos ir gamtos išteklių valdymo“ sekcijoje pristatė stendinius pranešimus apie vykdomus tyrimus:

  • Donata Drapanauskaitė „The influence of different liming materials on soil neutralization“,
  • Kristina Bunevičienė „The effect of ash and compost mixtures on soil and plants“,
  • Andrius Šarka „Mineral nitrogen change in lithuanian histosols in 2016–2018“.

Doktorantės Kristina Bunevičienė ir Donata Drapanauskaitė įgavo patirties pirmininkaujat „Aplinkos apsaugos ir gamtos išteklių valdymo“ sekcijoje kartu su doktorante Zeinab Hazbavi iš Irano bei profesoriumi Fedro Zazueta iš Amerikos.

„Simpoziumas naudingas ne tik tuo, kad buvo galimybė bendrauti bei užmegzti draugiškus tarptautinius ryšius su jame dalyvavusiais mokslininkais, doktorantais, bet ir sužinoti jų problematikas, kurios šiuolaikiniame globaliame pasaulyje yra labai artimos ir mūsų nagrinėjamoms temoms“, – pabrėžia Kristina Bunevičienė.

Iš viso simpoziume pristatyta apie 200 žodinių pranešimų ir net 900 stendinių pranešimų. Tarp gausybės renginyje dalyvavusių mokslininkų LAMMC doktorantai sutiko ir iš kitų institucijų atvykusių Lietuvos atstovų.

Renginyje dalyviai taip pat buvo supažindinami su tradicine Balkanų šalių muzika ir šokiais.

En