Pradžia Lietuvos
Agrarinių ir miškų
Mokslų centras
En

LAMMC doktorantė TYRĖJŲ GRAND PRIX finalininkė

LAMMC doktorantė TYRĖJŲ GRAND PRIX finalininkė

Spalio 25 d. vyko TYRĖJŲ GRAND PRIX finalas (TALENT GARDEN, Vilnius), viena iš finalininkių – Shervin Hadian. Šiame renginyje siekiama parodyti, kad mokslą galima pristatyti populiariai ir suprantamai. Daugiau informacijos: https://www.tyrejugrandprix.com/ 

Doktorantės tyrimai trumpai

Ar žinote, kiek cheminių junginių kasdien suvalgote jūs ir jūsų šeima? Šis klausimas skatina susirūpinti vaisių ir daržovių, kuriais maitinate savo šeimą, sveikumu.

Žemės ūkyje kenkėjų ir augalų ligų kontrolei plačiai naudojami cheminiai pesticidai teršia aplinką ir turi žalingą poveikį žmonių sveikatai, todėl cheminių pesticidų naudojimą reikia pakeisti naujais ir saugesniais būdais. Vienas iš būdų – naudotis gamtos resursais ir mikroorganizmų gerosiomis savybėmis. Vykdant mokslinius tyrimus iš vaistinių augalų išskiriami naudingi mikrobai, kurie ir panaudojami kovoje su augalų kenkėjais bei ligomis. Jie yra gamtinės kilmės ir ekologiški, todėl neteršia aplinkos ir neturi šalutinio poveikio žmonių sveikatai. Gali būti naudojami kaip cheminių pesticidų pakaitalas ekologinėje žemdirbystėje.

En