Pradžia Lietuvos
Agrarinių ir miškų
Mokslų centras
En

Renginiai

2019, birželio
P A T K P Š S
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

LAMMC pradeda bendradarbiauti su Vilniaus Gedimino technikos universitetu

LAMMC pradeda bendradarbiauti su Vilniaus Gedimino technikos universitetu

2019 m. balandžio 1 d. buvo pasirašyta Lietuvos agrarinių ir miškų mokslų centro (LAMMC) ir Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) bendradarbiavimo sutartis.

Sutartį pasirašė LAMMC direktorius dr. Gintaras Brazauskas ir VGTU Strateginės partnerystės prorektorė dr. Asta Radzevičienė. Pasirašant sutartį, dalyvavo vienas iš bendradarbiavimo iniciatorių VGTU prof. habil. dr. Pranas Baltrėnas, taip pat VGTU Aplinkos inžinerijos fakulteto dekanas prof. dr. Donatas Čygas, VGTU Aplinkos instituto direktorius doc. dr. Raimondas Grubliauskas, LAMMC Mokslo tarybos pirmininkas dr. Virginijus Feiza ir LAMMC Augalų mitybos ir agroekologijos sk. vyresnioji mokslo darbuotoja dr. Dalia Feizienė.

Abipusės iniciatyvos dėka tarp LAMMC ir VGTU mezgasi naujo lygmens bendradarbiavimas. Abi institucijos pradeda tarpusavyje suderintus, metodiškai aprobuotus mokslinius taikomuosius tyrimus, svarbius Lietuvos ekonomikai bei aplinkosaugai. Skirtingų mokslo sričių institucijų bendradarbiavimas stiprins mokslinių tyrimų fundamentiškumą, mokslininkų patirtį, turimas žinias ir įgūdžius. Tikimasi, kad mokslo rezultatai, gauti laboratorinių ir lauko eksperimentų metu, paskatins mokslinių rezultatų platesnės sklaidos galimybes ir jų praktinį pritaikomumą.

Glaudus bendradarbiavimas bus naudingas abiems institucijoms, vykdant jau esamas ir būsimas kitas veiklas: nacionalinių ir tarptautinių projektų bendrą rengimą, dalyvavimą doktorantūros procese ir doktorantūros komitetų darbe, bendrų mokslinių publikacijų rengimą, mokslo žurnalų „Journal of environmental engineering and landscape management“ ir „Žemdirbyste-Agriculture“ redkolegijų darbe bei recenzuojant straipsnius, o taip pat inicijuojant studentų mokslines praktikas.

En