Pradžia Lietuvos
Agrarinių ir miškų
Mokslų centras
En

LAMMC ŽI mokslininkės dr. A. Arlauskienė ir dr. L. Šarūnaitė dalyvavo konferencijoje AGRI 2024

LAMMC ŽI mokslininkės dr. A. Arlauskienė ir dr. L. Šarūnaitė dalyvavo konferencijoje AGRI 2024

Rugsėjo 16–18 d. LAMMC Žemdirbystės instituto mokslininkės dr. Aušra Arlauskienė ir dr. Lina Šarūnaitė dalyvavo 4-ojoje pasaulinėje Žemės ūkio ir sodininkystės konferencijoje (AGRI 2024), kuri vyko Romos mieste, Italijoje.

„Agri 2024“ yra platforma, tyrinėjanti naujausias tendencijas ir iššūkius žemės ūkio ir sodininkystės srityje. Renginio tema – „Žemės ūkio ir sodininkystės transformacijų vertinimas: pastangos didinti aprūpinimą maistu“. Pagrindinis konferencijos tikslas – suburti įvairių specialistų – mokslininkų, akademikų, augalininkystės ekspertų, žemdirbių, sodininkų, mokslininkų, botanikų, biotechnologų – grupę, siekiant paskatinant tarpdisciplininį bendravimą suburiant įvairių mokslo sričių mokslininkus ir praktikus, besidominčius žemės ūkio naujovėmis ir naujų metodų kūrimu.

Konferencijos metu buvo pristatyta daugiau kaip 80 žodinių ir 28 stendiniai pranešimai. Juose daug dėmesio buvo skirta dirvožemio grybų svarbai žemės ūkyje, augalų ir trąšų poveikiui dirvožemio bakterijų populiacijoms ir augalų rizosferos mikroorganizmams. Taip pat pateikti pranešimai apie biochemikalus ir jų efektyvumą, nitratų išplovimo naudojant minilizimetrus tyrimus, tręšimo įtaką aplinkai ir neigiamam ekonominiam efektui, analizuoti alternatyvūs organiniai substratai hidroponikai.

LAMMC mokslininkės pristatė du pranešimus, vienas jų žodinis – „Tarpinių pasėlių vaidmuo gerinant dirvožemio derlingumą ir augalų mitybos būklę Lietuvos klimato sąlygomis / The role of catch crop in improving soil fertility and plant nutritional status in boreal climates of Lithuania”, kitas stendinis – „Biologinio azoto ir organinių trąšų įtaka pasėlių produktyvumui ekologinio ūkininkavimo sąlygomis / The influence of biological nitrogen and organic fertilisers on crop productivity in arable land under organic farming conditions“.

Konferencijoje nemažai pranešimų buvo skirti augalų apsaugai: mikrobinių, virusinių ir parazitoidinių ligų aptikimas ir kontroliavimui, biologinių žymenų naudojimui nustatyti patogenų infekcijai, necheminiam kenkėjų valdymui, klimato poveikiui vabzdžiams kenkėjams, dronų naudojimui augalų apsaugoje, augalų streso valdymui ir kt. Taip pat buvo pranešimų, skirtų tvaraus žemės ūkio valdymui, organinei ir tiksliajai žemdirbystei.