Pradžia Lietuvos
Agrarinių ir miškų
Mokslų centras
En

Lauko diena apie dirvožemio suslėgimo technologinėse vėžėse problemas

Lauko diena apie dirvožemio suslėgimo technologinėse vėžėse problemas

2023 m. gegužės 10 d. EIP projekto partnerio Jono Žotkevičiaus ūkyje Padubysio k., Vilkijos sen., Kauno r. vyko lauko diena „Dirvožemio suslėgimo technologinėse vėžėse problemos ir dirvožemio produktyvumo atkūrimo galimybės“, į kurią susirinko dėl dirvožemių suslėgimo problemų turintys ūkininkai, įmonių atstovai.

Projekto vadovas LAMMC ŽI Joniškėlio bandymų stoties mokslo darbuotojas dr. Vidas Damanauskas renginio dalyvius supažindino su dirvožemių produktyvumo mažėjimo priežastimis, išlaikymo svarba, kalbėjo apie žemės ūkio technikos masės ir galingumo didėjimą, kuris skatina dirvožemio suslėgimą. Dėl to ypač padidėja pasėlių priežiūros mašinų masė, apsaugos produktų naudojimas ir technologinėse vėžėse esančio dirvožemio suslėgimas.

Renginio dalyviai apžiūrėjo įrengtą bandymą ir vizualiai įvertino žieminių kviečių būklę variantuose, kuriuose augalams augti sudarytos tinkamesnės sąlygos, kai technologinės vėžės išpurentos ir be išpurenimo.

Dalyviai aplankė Jono Žotkevičiaus ūkį, domėjosi naudojamais moderniais traktoriais ir žemės dirbimo padargais, dirvos paruošimo kokybe ir energinių sąnaudų mažinimo galimybe taikant bearimes javų auginimo technologijas.

Dalyviai domėjosi EIP inovacijos – dirvos purenimo ir lauko išlyginimo padargo – veikimo principu, pritarė, kad yra svarbus technologinėse vėžėse suslėgto dirvožemio sluoksnio produktyvumo atkūrimas, nes technologinės vėžės dažnai suformuojamos vis kitoje vietoje, pvz., atnaujinat techniką, paliekant lauko pakraščius ar kitais atvejais.

En