Pradžia Lietuvos
Agrarinių ir miškų
Mokslų centras
En

Renginiai

2019, birželio
P A T K P Š S
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Lietuvos mokslininkai turi aibę galimybių plėtoti tarptautinius ryšius

Lietuvos mokslininkai turi aibę galimybių plėtoti tarptautinius ryšius

2019 m. balandžio 10 d. Lietuvos agrarinių ir miškų mokslų centro (LAMMC) Žemdirbystės institute įvyko renginys „Tarptautinio bendradarbiavimo skatinimas“ (Lietuvos mokslo tarybos finansuojamos priemonės).

„Šis renginys apie tai, kokia nuostabi yra mokslininko profesija: galima keliauti po pasaulį, galima susitikti su žmonėmis, kuriems svarbios tos pačios problemos, galima domėtis kažkuo nauju, kažką atrasti“, – renginio pradžioje įkvepiančiai kalbėjo LAMMC direktorius dr. Gintaras Brazauskas.

Direktorius taip pat pristatė ir renginio viešnią – Lietuvos mokslo tarybos atstovę Sonatą Juciutę, kuri dalyviams vėliau papasakojo apie Lietuvos mokslo tarptautinių ryšių plėtojimui skirtą projektą – LINO LT.

Šio projekto tikslas – skatinti Lietuvos mokslo tarptautiškumą stiprinant šalies tyrėjų ir mokslo vadybininkų gebėjimus dalyvauti tarptautinėse mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros (MTEP) bei inovacijų srities programose.

Aktualaus LAMMC mokslininkams ir doktorantams renginio metu buvo aptartos ir kitos Lietuvos mokslo tarybos priemonės: COST veiklos, Lietuvos–Lenkijos programa, Lietuvos–Japonijos projektai, Lietuvos–Latvijos–Kinijos (Taivano) programa.

Dalyviai turėjo galimybę gyvai išklausyti LAMMC mokslininkų ir doktorantų įspūdžius mokslinėse stažuotėse. Doktorantė Monika Toleikienė neseniai stažavosi Airijoje, dr. Renaldas Žydelis – Ispanijoje, dr. Karolina Barčauskaitė ir doktorantė Donata Drapanauskaitė – JAV.

Mokslininkai turi išties daug galimybių vystyti savo atliekamus tyrimus, gilinti žinias. Štai LAMMC informacinių technologijų specialistas Ardas Kavaliauskas dalyviams pasakojo ir apie dronų panaudojimo potencialą žemės ūkio mokslų tyrimuose.

Renginyje dalyvavo ne tik LAMMC doktorantai iš Lietuvos. Įdomių pasakojimų, patarimų anglų kalba klausėsi ir doktorantai iš Ukrainos, Sirijos bei Nigerijos.

Renginį organizavo Lietuvos mokslo taryba ir LAMMC Žemdirbystės institutas.

En