Pradžia Lietuvos
Agrarinių ir miškų
Mokslų centras
En

Miškų institute pagerbtas miškininkystės mokslų herojus – L. Kairiūkštis

Miškų institute pagerbtas miškininkystės mokslų herojus – L. Kairiūkštis

2018 m. gruodžio 28 d. Lietuvos agrarinių ir miškų mokslų centro (LAMMC) Miškų institute buvo paminėtas garbus akademiko Leonardo Kairiūkščio 90-mečio jubiliejus.

Akad. Leonardas Kairiūkštis – habilituotas biomedicinos mokslų daktaras, parengęs efektyvių mišriųjų medynų ugdymo būdų ir etaloninio miško formavimo modelių, sukūręs mišriųjų miškų formavimo teoriją, sudaręs universalią medžių biologinę ir ūkinę klasifikaciją, atrankinių kirtimų sistemą ir produktyviausio miško teoriją (už pastarąją gavo Europos miškininkystės W. L. Pfeilio premiją). Yra parašęs apie 1000 mokslo, mokslo populiarinimo straipsnių ir parengęs apie 20 monografijų. Akademikas ilgus metus dirbo Lietuvos miškų institute (dabar – LAMMC Miškų institutas), užėmė direktoriaus pareigas, dirbo Tarptautiniame taikomosios sisteminės analizės institute Austrijoje, yra Lietuvos Mokslų akademijos tikrasis narys, Švedijos Karališkosios žemės ūkio ir miškų akademijos užsienio narys.

Pasveikinti akademiko atvyko Lietuvos Respublikos Seimo pirmininkas profesorius Viktoras Pranckietis, Kauno miesto meras Visvaldas Matijošaitis, Lietuvos agrarinių ir miškų mokslų centro direktorius dr. Gintaras Brazauskas, Lietuvos mokslų akademijos viceprezidentas akad. Zenonas Dabkevičius, kolegos mokslininkai ir kiti akad. Leonardo Kairiūkščio neeilinę asmenybę bei pasiekimus moksle vertinantys asmenys.

Renginio pradžioje visus atvykusius pasveikino ir apie LAMMC Miškų instituto veiklą plačiau papasakojo direktorius dr. Marius Aleinikovas.

LAMMC direktorius dr. Gintaras Brazauskas, kreipdamasis į jubiliatą ir jo draugus, Lietuvos agrarinių ir miškų mokslų centrą palygino su įvairiapusiška ir didelę išliekamąją vertę kuriančia ekosistema.

„Kiekvieną ekosistemą sudaro įvairūs nariai, jeigu kalbėtume apie gamtines ekosistemas, turbūt, medžiai būtų tos sistemos ilgaamžiškiausia dalis, sistemos, apie kurią sukasi visos kitos rūšys. Jeigu kalbame apie medžius, labai dažnai miško viduryje auga ilgaamžis ąžuolas, o aplink jį spiečiasi visos kitos medžių rūšys. Tokia metafora ir norėčiau šiandien jus pasveikinti, pažymėdamas tai, kad jūs nuo pat šio Instituto gyvavimo pradžios dirbate jame, kuriate jį ir, kaip tas ąžuolas, aplink save spiečiate, tebelaikote, teberemiate, tebeprižiūrite visus kitus medžius“, – akademiką iškilminga metafora pagerbė LAMMC direktorius dr. Gintaras Brazauskas.

Lietuvos Respublikos Seimo pirmininkas profesorius Viktoras Pranckietis tarp miškininkų ir agronomų įžvelgė daug panašumų, bet svarbiausias iš jų – darbas toje pačioje žemėje, darbas Lietuvos žemei.  Pirmininkas džiaugėsi galimybe kartu su miškininku, Seimo nariu Kęstučiu Bacvinka akademiką pasveikinti nuo visų Seimo miškininkų ir vieno agronomo (mintyje turėdamas save).

Apie akad. Leonardo Kairiūkščio gyvenimo akimirkas, svarbiausias biografijos detales renginio dalyviai galėjo išklausyti literatūrinėje-muzikinėje kompozicijoje.

Šventės metu akademikas pristatė ir daugybės metų darbo reikalavusį, kelis kilogramus sveriantį, 5 kalbomis (lietuvių, rusų, vokiečių, anglų, lotynų k.) parašytą „Aiškinamąjį miškininkystės terminų žodyną“.

En