Pradžia Lietuvos
Agrarinių ir miškų
Mokslų centras
En

Mokslinėje konferencijoje aptartos augalininkystės aktualijos

Mokslinėje konferencijoje aptartos augalininkystės aktualijos

2018 m. birželio 14 d. Lietuvos agrarinių ir miškų mokslų centro Žemdirbystės institute įvyko mokslinė konferencija „Augalininkystės mokslo naujovės ir technologijų plėtra“. Jos organizatorius – Lietuvos agrarinių ir miškų mokslų centro Žemdirbystės institutas.

Konferencijos tikslas – apžvelgti augalininkystės mokslo raidą per šimtmetį, aptarti jo plėtros ir mokslinių tyrimų rezultatus įvairių šalies regionų kontekste, pristatyti Žemdirbystės institute sukurtas naujausias augalų veisles, apžiūrėti lauko eksperimentus, diskutuoti augalų produktyvumo ir mitybos, dirvožemio sveikatos, augalų apsaugos ir kitais klausimais.

Renginį pradėjo Lietuvos mokslų akademijos viceprezidentas prof. habil. dr. Zenonas Dabkevičius. Jis pasidžiaugė, kad ši konferencija jau tapo tradicinė. Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerijos Žemės ūkio gamybos ir maisto pramonės departamento direktorius bei LAMMC mokslo tarybos narys Rimantas Krasuckis pabrėžė, kad šis renginys parodo augalininkystės svarbą Lietuvai. Lietuvos agrarinių ir miškų mokslų centro direktorius dr. Gintaras Brazauskas akcentavo, kad Europos Sąjunga ir toliau investuos į žemės ūkį, inovacijas.

Konferencijos metu pranešimus pristatė Žemdirbystės instituto mokslininkai dr. Žydrė Kadžiulienė, akad. dr. Vytautas Ruzgas, dr. Roma Semaškienė,  dr. Vita Tilvikienė, LAMMC Vėžaičių filialo direktorė dr. Danutė Karčauskienė, LAMMC Vokės filialo Lengvų dirvožemių ir augalininkystės mokslų skyriaus vedėja dr. Eugenija Bakšienė, LAMMC Joniškėlio bandymų stoties vyresnioji mokslo darbuotoja dr. Aušra Arlauskienė.

Po pranešimų vykta į LAMMC Žemdirbystės instituto bandymų laukus. Dalyviai žavėjosi persikinių dobilų aromatu, apžiūrėjo įvairių veislių augynus, sužinojo apie Institute atliekamus bandymus.

Programa. 

Renginį rėmė LR žemės ūkio ministerija.

En