Pradžia Lietuvos
Agrarinių ir miškų
Mokslų centras
En

Mokslininkės dalyvavo „EditGrass4Food“ atidarymo seminare

Mokslininkės dalyvavo „EditGrass4Food“ atidarymo seminare

Spalio 7–8 d. LAMMC Žemdirbystės instituto mokslininkės dr. Kristina Jaškūnė ir dr. Gražina Statkevičiūtė dalyvavo Rygoje vykusio tarptautinio Baltijos mokslinių tyrimų programos projekto „EditGrass4Food“ / „Daugiametė svidrė saugiam ir tvariam maistui: adaptyvumo ir atsparumo pagerinimas taikant CRISPR-Cas9 technologiją“ (vadovas dr. Nils Rostoks, Latvijos universitetas, koordinatorė LAMMC – dr. K. Jaškūnė) atidarymo seminare (angl. kick-off meeting). Jo metu mokslo bendruomenė ir Latvijos finansuojančių institucijų atstovai buvo supažindinti su projekto moksline idėja, tikslais ir uždaviniais, tyrimų svarba sprendžiant šių dienų augalų selekcijos, maisto poreikio iššūkius ir siekiant įgyvendinti Žaliojo kurso gaires.

Seminaro metu dr. K. Jaškūnė perskaitė pranešimą „Understanding the dynamic traits in perennial grasses – an example on drought stress“ ir renginio dalyvius supažindino su daugiamečių žolių atsparumo sausrai tyrimų rezultatais bei sukauptų žinių panaudojimu įgyvendinant projektą.

Vizito metu ne tik pasidalinta patirtimi ir žiniomis, bet ir buvo perduota augalinė medžiaga, kurią partneriai iš Latvijos universiteto bei Talino technologijų universiteto naudos vystyti CRISPR-Cas9 technologijai.

En