Pradžia Lietuvos
Agrarinių ir miškų
Mokslų centras
En

Mokslininkės simpoziume „GreenSys2017“

Mokslininkės simpoziume „GreenSys2017“

Rugpjūčio 20–24 d. simpoziume „International Symposium on New Technologies for Environment Control, Energy-saving and Crop Production in Greenhouse and Plant Factory“ (GreenSys 2017, Tarptautinis simpoziumas apie naujas aplinkos kontrolės, energijos taupymo ir augalų auginimo technologijas šiltnamiuose ir augalų fabrikuose), vykusiame Pekine, Kinijoje, dalyvavo Sodininkystės ir daeržininkystės instituto Augalų fiziologijos vyriausiosios mokslo darbuotojos dr. Akvilė Viršilė, dr. Aušra Brazaitytė ir doktorantė Viktorija Vaštakaitė.

Šio renginio tikslas – sutelkti mokslininkus, inžinierius, ir kitus specialistus, dirbančius šiltnamių daržininkystės bei augalų fabrikų srityje, siekiant dalintis žiniomis ir idėjomis, taip pat aptarti šiltnamių ir augalų fabrikų būklę bei ateities perspektyvas. Simpoziume dalyvavo 511 dalyvių iš 27 šalių. Jo metu pristatytas 121 žodinis ir 153 stendiniai pranešimai tokiose sekcijose kaip produkcijos kokybė, augalų fabrikų technologijos, apšvietimo technologijos, klimato kontrolė ir modeliavimas ir kt.

A. Viršilė pristatė žodinį pranešimą „LED lighting parameters for reduced nitrate contents in green vegetables“, A. Brazaitytė – „Changes of mineral element contents in microgreens cultivated under different lighting conditions in greenhouse“, o V. Vaštakaitė – stendinį pranešimą „The pulsed LED light increases the nutritional quality of basil microgreens“. Simpoziumo metu susipažinta su naujausiais kitų mokslininkų pasiekimais taikant įvairias apšvietimo strategijas poveikį auginant augalus šiltnamiuose ir augalų fabrikuose, produkcijos kokybės gerinimo tyrimais ir pan. A. Brazaitytės ir V. Vaštakaitės išvyką parėmė Lietuvos mokslo taryba (LMT), o A. Viršilė vyko projekto NIMETA, finansuojamo LMT lėšomis. Daugiau informacijos: http://www.greensys2017.org/en

En