Pradžia Lietuvos
Agrarinių ir miškų
Mokslų centras
En

Nederlingai ar pažeistai žemei – greitai augantys medžiai

Nederlingai ar pažeistai žemei – greitai augantys medžiai

2019 m. balandžio 15–19 d. Lietuvos agrarinių ir miškų mokslų centro Miškų instituto Miško genetikos ir selekcijos skyriaus jaunesnioji mokslo darbuotoja dr. Valda Gudynaitė-Franckevičienė lankėsi Latvijos miškų institute „Silava“.

Mokslinės išvykos tikslas – gilinti žinias plantacinės miškininkystės, drebulių ir tuopų hibridų kryžminimo, selekcijos, adaptacijos klausimais.

Su stažuotės vadove dr. Dagnija Lazdina dr. Valda Gudynaitė-Franckevičienė diskutavo apie plantacinės miškininkystės svarbą, ekologinę reikšmę, socialinius iššūkius ją plėtojant.

Išvykos metu buvo aplankytos įvairaus amžiaus hibridinių drebulių ir tuopų plantacijos, sėkliniai greitai augančių medžių rūšių medynai, eksperimentiniai želdiniai, įvairios paskirties karklų plantacijos.

Viena iš įdomiausių temų, į kurią gilintasi stažuotės metu – greitai augančių medžių rūšių panaudojimas, apželdinant užterštas teritorijas, degraduojančias ar pažeistas žemes, išeksploatuotus karjerus, durpynus.

Viešnagės metu taip pat buvo susipažinta su atnaujintomis Instituto laboratorijomis, klimatinėmis kameromis, fitotronais (dirbtinio klimato kameros) ir juose vykdomais tyrimais, aptartos galimos bendrų tyrimų temos, kitos bendradarbiavimo galimybės.

 

 

En