Pradžia Lietuvos
Agrarinių ir miškų
Mokslų centras
En

„Neįkainojama patirtis“ – taip apie praktikas LAMMC atsiliepia studentai

„Neįkainojama patirtis“ – taip apie praktikas LAMMC atsiliepia studentai

Nuo pat pavasario vidurio iki dabar Lietuvos agrarinių ir miškų mokslų centre (LAMMC) galima sutikti šmaikščius, visada energingus, protingus ir tikslo siekiančius praktikantus iš Aleksandro Stulginskio universiteto. Apie savo įspūdžius Lietuvos agrarinių ir miškų mokslų centre papasakojo 7 studentai: Dovydas Vaškys, Lina Jurkutė, Aušra Bakšinskaitė, Urtė Stulpinaitė, Liveta Budreckytė, Simonas Saikauskas ir Aurimas Sabeckis. Kai kurie praktiką jau atliko: Rūta Gapšytė, Arnoldas Reimeris.

Net 6 praktikantai studijuoja agronomijos bakalauro studijose. Urtė šiemet baigė atsinaujinančių energijos išteklių programą, nuo rudens mergina savo žinias tobulins tvariosios energetikos magistrantūros studijose, Aušra taip pat įstojo į magistrantūrą, ji studijuos biomasės inžineriją.

Studentai praktikas atliko LAMMC Žemdirbystės instituto Agrobiologijos laboratorijoje, Augalų mitybos ir agroekologijos bei Augalų patologijos ir apsaugos skyriuose.

Štai kokiomis mintimis apie praktiką LAMMC dalijasi studentai:

– Kodėl praktikai rinkotės Lietuvos agrarinių ir miškų mokslų centrą?

Dovydas: – Mane sudomino mokslinis darbas bei Lietuvos agrarinių ir miškų mokslų centro veikla. Buvo labai įdomu sužinoti, kaip viskas vyksta praktiškai.

Lina: – Praktiką LAMMC rekomendavo pažįstamas. Jis papasakojo, kad Centre galima susidurti su visais žemės ūkyje matomais pavyzdžiais. Minėjo, kad LAMMC yra puiki vieta praktikai, ypač tiems, kurie galvoja apie tolimesnį mokslo kelią.

Aušra: – Ieškojau darbo, kuris būtų susijęs su žemės ūkiu, norėjau įgyti praktikos. Esu ūkininkų dukra, bet dar nežinau daugybės smulkmenų, susijusių su augalininkyste. Tikrai labai pagilinau savo žinias.

Urtė: – Apie tokią galimybę išgirdau universitete. Mano praktika LAMMC pasibaigė praėjusią vasarą, dabar aš čia dirbu 1 metus. Prieš tai nebuvau susidūrusi su žemės ūkiu, LAMMC man suteikė galimybę viską gyvai pamatyti: nuo žemės paruošimo iki derliaus nuėmimo.

Dovydas, Lina, Aušra ir Urtė yra iš tolimesnių Lietuvos regionų, todėl juos maloniai nustebino žinia, kad LAMMC praktikantams yra suteikiamas apgyvendinimas. Studentai džiaugėsi, nes už praktiką buvo mokamas atlyginimas, o tai, anot jų, dar labiau skatino atsakingumą, norą nuosekliai ir kokybiškai prisidėti prie LAMMC veiklos.

Liveta: – Prieš atlikdama praktiką, norėjau įgyti daugiau praktinių įgūdžių, susipažinti su mokslininkų darbu, suvokti, ar mokslininko darbas patiktų ir man.

Simonas: – Apie Lietuvos agrarinių ir miškų mokslų centrą papasakojo kurso draugas Aurimas, jis ir patarė čia atlikti praktiką. Išgirdęs puikius atsiliepimus, sumaniau pats pabandyti bei įgyti daugiau žinių agronomijos srityje, tikrai nenusivyliau.

Aurimas: – Aš gyvenu Akademijoje (Kėdainių r.), o Lietuvos agrarinių ir miškų mokslų centre dirbu/atlieku praktiką jau trečią vasarą. Prieš tuos tris metus norėjau tik užsidirbti, bet čia taip patiko, kad net nutariau studijuoti agronomijos bakalauro studijose.

– Ką naujo išmokote, sužinojote?

Dovydas: – Atlikdamas praktiką LAMMC, susipažinau su moksliniu darbu, tyrimų metodikomis, įvairių augalų produktyvumo parametrais, derliaus gerinimo priemonėmis.

Lina: – Susipažinau su naujomis kultūromis, pašariniais augalais, piktžolių įvairove, sėjos darbais, žemės dirbimu, teko stebėti augalų peržiemojimą, dirbti su įdomiais įrenginiais: florometru, žemės drėgnomačiu ir kt.

Aušra: – Man reikėjo imti dirvožemio mėginius, augalų mėginius, teko tręšti skirtingomis mineralinėmis ir organinėmis trąšomis bei numatyti jų poveikį, analizuoti augalus, gairiuoti (išmatuoti laukus), tirti, kaip pupiniuose augaluose susidaro gumbelinės bakterijos.

Urtė: – Buvo įdomu stebėti augalų augimo procesą, o vėliau – skaičiuoti derlių. Išsiaiškinau, kaip pasiruošti vabzdžių kenkėjų bei gerųjų vabzdžių analizei. Dabar galiu atpažinti įvairias piktžoles ir t. t.

Liveta: – Dabar jau žinau, atpažįstu tikrai daug augalų ligų, pamačiau, kaip realybėje atrodo kenkėjai, kaip plinta ligos, išmokau įrengti eksperimentinius laukelius, kaip nustatyti grūdų kokybę, daigumą.

Simonas: – Įtvirtinau studijų metu įgytas žinias, pamačiau, kaip dirbama su bandymų laukeliais, įvertinau, kokią atsakomybę neša mokslininkai. Juk nuo to priklauso ir visi rezultatai. Jei nesirūpinsi augalais, tada niekas nepavyks.

Aurimas: – Gyvai pamačiau mokslininko darbą, kaip atliekami eksperimentai, pagilinau žinias apie fitopatologiją (mokslas apie augalų ligas).

– Kas labiausiai patiko praktikos metu?

Dovydas: – Čia šaunus kolektyvas, yra galimybė agronomijos žinias pritaikyti praktikoje, pabendrauti su mokslininkais ir išsiaiškinti apie jų tyrimų sritis.

Lina: – Teorines žinias pritaikiau praktiškai, praplėčiau akiratį. Galėjome susipažinti su doktorantais iš kitų šalių. Pavyzdžiui, vienas iš jų, yra atvykęs iš Nigerijos. Jis mums papasakojo apie savo šalies žemės ūkio situaciją.

Aušra: – Viskas patiko. Darbas nėra monotoniškas, nuolat reikia kažką daryti. Šiltas, draugiškas kolektyvas. Žemės ūkio technikai, mokslininkai bei Augalų mitybos ir agroekologijos skyriaus vedėjas dr. Sigitas Lazauskas visad patardavo, padėdavo.

Urtė: – Man labiausiai patiko augalų stebėjimas, jų pokyčiai bei šaunus kolektyvas.

Liveta: – Man labai patiko Augalų patologijos ir apsaugos skyriaus kolektyvas. Žmonės dalijosi savo sukauptomis žiniomis, patirtimi. Patys mokslo darbuotojai bei technikai viską nuosekliai išaiškindavo, todėl nebuvo kur klysti. Man smalsu stebėti ligų plitimą. Kiekvieną savaitę ar netgi dieną galėdavau pamatyti skirtingas ligas. Tad kuo daugiau atrasdavau, tuo norėdavau daugiau sužinoti, detaliau domėtis.

Simonas: – Taikiau studijų metu įgytas žinias, daug ko išmokau iš čia dirbančių žmonių. Labai patiko, kad LAMMC buvo vykdoma darbų rotacija (teko dirbti įvairius darbus). Čia – puikus kolektyvas. Mus šiltai priėmė, nebuvome „susiskaldę“.

Aurimas: – Lietuvos agrarinių ir miškų mokslų centre, Augalų patologijos ir apsaugos skyriuje, yra puikus kolektyvas. Čia įgijau tiek daug žinių, jas galėsiu pritaikyti studijose. Smagu, kai daug išmoksti dirbdamas ir užsidirbdamas.

Dovydas, Lina, Aušra, Urtė, Liveta, Simonas ir Aurimas kitiems studentams palinkėjo rinktis LAMMC. Anot jų, Lietuvos agrarinių ir miškų mokslų centre labai daug išmokstama, o tai – neįkainojama patirtis.

En