Pradžia Lietuvos
Agrarinių ir miškų
Mokslų centras
En

Pluoštinės kanapės – sėkmingam ekologiniam ūkininkavimui

Pluoštinės kanapės – sėkmingam ekologiniam ūkininkavimui

2020 m. vasario 12 d. Lietuvos agrarinių ir miškų mokslų centro (LAMMC) Žemdirbystės institute įvyko seminaras „Pluoštinių kanapių ir kitų augalų svarba efektyviam ekologiniam ūkiui“. Renginys buvo skirtas ekologinių ūkių savininkams.

LAMMC mokslinė sekretorė, Žemdirbystės instituto Agrobiologijos laboratorijos vedėja, vyriausioji mokslo darbuotoja dr. Vita Tilvikienė renginio pradžioje akcentavo, kad tai jau antrasis tokio pobūdžio renginys. „Seminare norime pasidalyti naujausiomis žiniomis ir tyrimų rezultatais apie ekologinį ūkininkavimą, sėjomainų įtaką dirvožemio kokybei, dėmesio skirti pluoštinėms kanapėms, jų auginimo technologijoms“, – taip renginį apibūdino mokslininkė.

LAMMC direktorius dr. Gintaras Brazauskas pabrėžė, kad pluoštinės kanapės Lietuvoje tampa vis populiaresniu augalu. „Manau, kad pluoštinių kanapių svarba tik didės, ypač dėl to, kad tai – daugiafunkcinis augalas, tinkamas pramonei, maistui, farmacijai. Pluoštinės kanapės tiks ir naujajai Europos Sąjungos politikai – „Europos žaliajam kursui“, kuriuo skatinamas ekonomikos žalinimas, bioekonomikos vystymas, šiltnamio efektą sukeliančių dujų emisijų mažinimas“, – akcentavo direktorius.

LAMMC Joniškėlio bandymų stoties vyresnioji mokslo darbuotoja dr. Aušra Arlauskienė pristatė pranešimą „Pasėlių įvairinimo įtaka dirvožemio kokybei ir ekologinei agrosistemai“. Mokslininkė aptarė pasėlių įvairinimo teigiamus aspektus, pupinių  augalų mitybos azotu būdus, mineralinio azoto kitimą dirvožemyje po pupinių žolių aparimo ir kt.

LAMMC Žemdirbystės instituto Augalų mitybos ir agroekologijos skyriaus jaunesnioji mokslo darbuotoja dr. Monika Toleikienė pasakojo apie pupinių augalų įtaką ekologinėje žemdirbystėje (pranešimo tema – „Pupiniai augalai ekologinėje žemdirbystėje: ar tinkama sėjomaina gali atstoti tręšimą azotu?“).

LAMMC Žemdirbystės instituto Agrobiologijos laboratorijos projekto vyresnioji mokslo darbuotoja dr. Zofija Jankauskienė detaliau aptarė pluoštinių kanapių potencialą sėjomainoje (pranešimo tema – „Pluoštinės kanapės ūkio sėjomainoje – privalumai ir iššūkiai).

UAB „Aurora Hemp Europe“  agronomas Simonas Budrevičius pasakojo apie pluoštinių kanapių auginimo technologijas, o žemės ūkio srities vadovas Modestas Paliulis pristatė šios įmonės veiklą,  2020 m. sezono naujienas ir komercinius pasiūlymus ūkininkams.

Renginyje taip pat dalyvavo Kanapių augintojų, perdirbėjų ir verslo inovatorių asociacijos (KAPVIA) atstovas dr. Rimantas Čiūtas.

Seminaro metu dalyviai įgijo naudingų žinių, skirtų ekologiniam ūkininkavimui, uždavinėjo klausimus lektoriams ir UAB „Aurora Hemp Europe“ atstovams.

Renginio organizatoriai: UAB „Aurora Hemp Europe“, LAMMC.

En