Pradžia Lietuvos
Agrarinių ir miškų
Mokslų centras
En

Pupinių augalų augintojus kviečiame įsigyti rizogeno

Pupinių augalų augintojus kviečiame įsigyti rizogeno

Lietuvos agrarinių ir miškų mokslų centro Žemdirbystės instituto Augalų patologijos ir apsaugos skyriuje, LAMMC Vėžaičių filiale ir Atviros prieigos žemės ir miškų jungtinio tyrimų centro Mikrobiologijos laboratorijoje jau galima užsisakyti ir įsigyti skysto gumbelinių bakterijų preparato – rizogeno (dar žinomas kaip nitraginas), skirto pagerinti pupinių (ankštinių) augalų azoto fiksaciją iš atmosferos.

Ar rizogenas Jums naudingas?

Taip, jei planuojate auginti pupinius augalus: liucernas, ožiarūčius, barkūną, lubinus, dobilus, vikius, esparcetą, žirnius, pašarines pupas, valgomąsias pupeles, sojas ar seradėles.

Svarbi informacija apie pupiniams augalams parinktą lauką

 • Reiktų įsitikinti, ar dirvoje yra pakankamas kiekis gumbelinių bakterijų, galinčių sudaryti simbiozę su konkrečios rūšies pupiniu augalu, ir padėti fiksuoti atmosferos azotą.
 • Ieškant atsakymo į šį klausimą reikia prisiminti, ar planuojamas sėti pupinis augalas buvo šiame lauke augintas ne seniau kaip prieš 5–6 metus.

Pagalba augalams

Geriausia pagalba pupiniams  augalams – sėklų inokuliavimas skystu gumbelinių bakterijų preparatu – rizogenu. Jis skatina augimą, dėl to pasėlis būna lygesnis, padidėja derlius, baltymingumas, per metus sukaupiama daugiau azoto iš atmosferos (nuo 20 iki 460 kg / ha).

Susidomėjote? Įsigykite

Ekologiškai adaptuotų ir molekuliniais metodais patikrintų, sėklų apvėlimui padaugintų gumbelinių bakterijų preparatų galima įsigyti:

 • Lietuvos agrarinių ir miškų mokslų centro Vėžaičių filiale (Gargždų g. 29, Vėžaičiai, Klaipėdos r.) 
  Tel. pasiteirauti (8 46) 45 82 33 
 • Lietuvos agrarinių ir miškų mokslų centro Žemdirbystės instituto Augalų patologijos ir apsaugos skyriuje (Instituto al. 1, Akademija, Kėdainių r.) 
  Tel. pasiteirauti (8 347) 37 384 
 • Atviros prieigos žemės ir miškų jungtinio tyrimų centro Mikrobiologijos laboratorijoje (Studentų g. 15A, Akademija, Kauno r., ASU 8 rūmai) 
  Tel. pasiteirauti: 8 685 30 442; 8 683 06 166
En