Pradžia Lietuvos
Agrarinių ir miškų
Mokslų centras
En

Sausra koreguoja augalų derlingumo prognozę

Sausra koreguoja augalų derlingumo prognozę

LAMMC Žemdirbystės institutas ir regioniniai padaliniai liepos 20 dieną atliko antrąją šiais metais derlingumo prognozę.

Apibendrinus šiuo metu esamą šalies žemės ūkio augalų būklę galima teigti, kad, palyginus su pirmąja derlingumo prognoze, atlikta birželio 25 d., ši liepos 20 d. prognozė yra mažiau optimistinė. Nors šiais metais išgulusių pasėlių plotų yra nedaug, tačiau aukšta oro temperatūra, dienomis siekianti ir daugiau 30° C, ir drėgmės trūkumas dirvoje jau nuo birželio antrosios pusės buvo nepalankūs javų grūdų užsipildymui.

Pažymėtina, kad ne visur Lietuvoje pastarąsias 4–5 savaites buvo sausa. Į kai kurias šalies zonas pavieniai debesys atnešdavo trumpalaikį, bet intensyvų lietų. Žieminiai kviečiai, rugiai, kvietrugiai ir visi vasariniai javai grūdų užsipildymo metu pateko į sausringąjį laikotarpį. Dėl kaitros augalų vegetacija baigėsi anksčiau nei buvo tikėtasi. To beveik pavyko išvengti žieminiams rapsams. Palyginus su birželio 25 d. prognoze, atskirose zonose tikėtinas žiemkenčių derlingumo sumažėjimas 10–20 proc., žirnių – apie 25 proc. ir daugiau. Tikimasi, kad labiausiai sumažės vasarinių rapsų derlingumas – kai kuriose zonose iki 30–40 proc.

Daugiau informacijos: Mano ūkis - Derliaus prognozėse optimizmo jau mažiau (manoukis.lt)

En