Pradžia Lietuvos
Agrarinių ir miškų
Mokslų centras
En

Seminaras apie kalkinimo ir tręšimo ypatumus

Seminaras apie kalkinimo ir tręšimo ypatumus

Vasario 12 d. LAMMC Žemdirbystės instituto Vėžaičių filiale įvyko seminaras „Kalkinimo ir tręšimo ypatumai tvarios žemdirbystės kontekste“. Programa

Susirinkęs gausus daugiau nei 100 dalyvių būrys parodė, kad seminaro tematika yra labai aktuali. Ūkininkai, konsultantai ir kitų žemės ūkio sričių specialistai atvyko iš 23 šalies rajonų: dalyvių buvo iš Klaipėdos, Kretingos, Kauno, Šiaulių, Raseinių, Skuodo, Plungės, Tauragės, Mažeikių, Alytaus, Marijampolės, Jurbarko, Akmenės ir kt.

Dr. Regina Repšienė kalbėjo apie dirvožemių rūgštėjimo problemas, kalkinių medžiagų parinkimą ir kalkinimą, atsižvelgiant į šios dienos aktualijas – siekiant dirvožemio tvarumo. Buvo pristatyti Vėžaičių filiale vykdytų ilgalaikių kalkinimo ir organinio tręšimo tyrimų duomenys ir dabar atliekamų trumpalaikių tyrimų rezultatai.

Dr. Ieva Mockevičienė akcentavo jog, šiuo metu būtina orientuotis ne tik į kokybišką dirvožemio naudojimą, bet ir ypač jautrią įvairiam poveikiui dirvožemio organinės anglies būklę, jos stabilizavimo ir gausinimo priemones.

Dr. Gintaras Šiaudinis supažindino su svarbiausiais reikalavimais, skirtais nuotekų dumblo naudojimui. Pranešime buvo pateikta duomenų, kokią įtaką nuotekų dumblas turi įvairių augalų produktyvumui ir kaip įvairių rūšių augalai geba kaupti sunkiuosius metalus.

Dr. Danutė Karčauskienė kalbėjo apie svarbiausias augalų augimo stimuliatorių kategorijas ir jų reikšmę augalų fiziologiniams procesams bei produktyvumui.

Seminaro metu vyko ilga diskusija, mokslininkai atsakė į užduotus klausimus.

En