Pradžia Lietuvos
Agrarinių ir miškų
Mokslų centras
En

Seminaras apie mokslines stažuotes: patirtys ir suteikiamos galimybės

Seminaras apie mokslines stažuotes: patirtys ir suteikiamos galimybės

2019 m. rugsėjo 12 d. Lietuvos agrarinių ir miškų mokslų centro (LAMMC) Žemdirbystės instituto seminarų salėje įvyko seminaras „Mokslinės stažuotės – patirtis ir iššūkiai“.

Seminaro įžanginę kalbą pradėjo LAMMC direktorius dr. Gintaras Brazauskas, kuris pabrėžė, kad stažuotės mokslininkams yra labai svarbu. Tai suteikia galimybę pamatyti, kokie tyrimai vykdomi kitose šalyse, galimybė susipažinti su užsienio mokslininkais, įgyti daugiau pasitikėjimo savimi. Direktorius akcentavo, kad vienas svarbiausių dalykų grįžus iš stažuotės – dalijimasis patirtimi su kolegomis. Būtent dėl šios priežasties ir buvo surengtas šis renginys. Pabrėžta, kad seminaro dalyviai turėtų aktyviau naudotis LAMMC teikiama parama akademinėms išvykoms. 

Renginio metu stažuočių užsienyje ypatumus bei pagrindinius rezultatus pristatė penkios LAMMC Žemdirbystės, Miškų, Sodininkystės ir dažnininkystės institutų mokslininkės. 

  • Žemdirbystės instituto Mikrobiologijos laboratorijos vedėja, vyriausioji mokslo darbuotoja dr. Skaidrė Supronienė pasakojo apie stažuotę Italijoje. Mokslinės stažuotės tema „Internship at the University of Florence – Phenotype MicroArrays technology for the evaluation of agricultural microorganisms“.
  • Sodininkystės ir dažnininkystės instituto Augalų apsaugos laboratorijos vyresnioji mokslo darbuotoja dr. Neringa Rasiukevičiūtė vyko į stažuotę Ispanijoje. Stažuotės tema „Modern methods for identifying plant pathogens“.
  • Miškų instituto Miško genetikos ir selekcijos skyriaus mokslo darbuotoja dr. Rita Verbylaitė pristatė įspūdžius iš stažuotės Graikijoje. Stažuotės tema „Competence improvement in the Aristotle University of Thessaloniki on the subject of forest genetic monitoring research“.
  • Miškų instituto Miško genetikos ir selekcijos skyriaus jaunesnioji mokslo darbuotoja dr. Valda Gudynaitė-Franckevičienė žinias gilino Latvijoje. Stažuotės tema „Plantation forestry and its opportunities“.
  • Miškų instituto Miško apsaugos ir medžioklėtyros skyriaus vyresnioji mokslo darbuotoja dr. Diana Marčiulynienė šiais metais net du kartus buvo išvykusi į Švediją. Stažuotės tema „Study trip to Sweden for selection and identification of superior ash seed resources“.

Su seminaro dalyviais mokslininkės pasidalijo ne tik patirtimi, darbo rezultatais, bet ir tolimesniais planais, atsakyta į visus iškilusius klausimus.

Seminaro pabaigoje apie LAMMC suteikiamą paramą akademinėms išvykoms papasakojo paraiškų vertinimo komisijos narė dr. Kristina Jaškūnė. Mokslininkai, doktorantai padrąsinti vykti į stažuotes užsienyje, kurių metu ne tik praplečiamas mokslininkams reikalingas kontaktų ratas, bet ir įgyjama daug įdomių, svarbių žinių, kurias galima pritaikyti ir Lietuvoje.

Renginys vyko anglų kalba.

Organizatorius Lietuvos agrarinių ir miškų mokslų centras.

Nuoroda į LAMMC paramos akademinėms išvykoms skyrimo tvarkos dokumentus: https://www.lammc.lt/lt/paramos-akademinems-isvykoms-skyrimo-tvarka/2669

En