Pradžia Lietuvos
Agrarinių ir miškų
Mokslų centras
En

Seminaras apie tarpinius pasėlius sudomino gausų būrį ūkininkų

Seminaras apie tarpinius pasėlius sudomino gausų būrį ūkininkų

Kovo 16 d. vykusio seminaro „Tarpiniai pasėliai, jų auginimo technologijos ir nauda“ metu buvo pristatyti pirmieji EIP projekto „Inovatyvios popjūtinio laikotarpio technologijos tvariam dirvožemiui atkurti“ rezultatai, sudominę daugiau nei 70 dalyvių. Programa

Projektą įgyvendina Lietuvos agrarinių ir miškų mokslų centras kartu su parneriais Ukmergės technologijų ir verslo mokykla, Lietuvos ūkininkų sąjunga, Lietuvos ekologinių ūkių asociacija ir ūkininkais. 

Projekto vykdymui pagal parengtą metodiką įrengta 10 lauko bandymų, siekiant apimti visas Lietuvos apskritis: Alytaus, Kauno, Klaipėdos, Marijampolės, Panevėžio, Šiaulių, Tauragės, Telšių, Utenos ir Vilniaus. Tyrimų tilkslas – atskleisti skirtingas šalies ūkininkavimo sąlygas: pedoklimatinius, ūkininkavimo praktikos ypatumus, prisiderinimą prie GAAB (geros agrarinės ir aplinkosaugos būklės) ir aplinkosaugos reikalavimų.

Seminare projekto vykdytojai atkreipė ūkininkų dėmesį į skirtingą augalų liekanų skaidymosi intensyvumą, nuo kurio priklauso augalų biomasės įterpimo laikas ir būdai. Aptartas mulčiavimas dirvos paviršiuje, taip sukuriant santykinai stabilias aplinkos sąlygas maisto medžiagų apykaitai, humuso formavimuisi, maisto medžiagų išplovimui, nuotėkio mažinimui. Pranešėjai pasidalijo ilgalaikių tyrimų rezultatais ir pristatė augalus, tinkančius tarpiniams pasėliams, jų funkcijas, mišinius, augalų biomasės kokybės rodiklius ir joje sukauptų maisto medžiagų kiekį lemiančius veiksnius.  

En