Pradžia Lietuvos
Agrarinių ir miškų
Mokslų centras
En

Tarptautinė mikotoksinų konferencija-forumas

Tarptautinė mikotoksinų konferencija-forumas

2018 m. kovo 12–14 dienomis „Beurs van Berlage“ buvusiame biržos pastate, pastatytame 1903 m. ir įsikūrusiame istoriniame Amsterdamo miesto centre, vyko tarptautinė mikotoksinų konfernecija-forumas „The World Mycotoxin Forum-10th conference“. Šiuo metu „Beurs van Berlage“ yra viena iš labiausiai pageidaujamų tarptautinių konferencijų vietų Amsterdamo širdyje. Vaizdo įrašas apie konferencijos vietą

Pasaulinis mikotoksinų forumas-konferencija yra pirmaujanti tarptautinė konferencija apie mikotoksinus, į kurią atvyksta ir susitinka maisto ir pašarų pramonės atstovai su universitetų ir vyriausybių žmonėmis iš viso pasaulio. Pagrindiniai pasaulinio mikotoksinų forumo tikslai yra šie:

  • suteikti unikalią maisto ir pašarų pramonės, reguliavimo institucijų ir mokslo sričių platformą;
  • keistis informacija ir patirtimi, susijusia su įvairiais mikotoksinų aspektais;
  • peržiūrėti dabartines žinias apie mikotoksinus maiste ir pašaruose;
  • aptarti mikotoksinų užteršimo prevencijos ir kontrolės strategijas, užtikrinančias maisto ir pašarų tiekimo saugumą ir saugumą bei žmonių ir gyvūnų sveikatos apsaugą;
  • skatinti sprendimus dėl užteršimo mikotoksinais kontrolės įprastomis ir ekologiškomis sąlygomis.

Konferencijoje dalyvavo apie 400 dalyvių iš įvairių pasaulio šalių, tokių kaip Ispanija, Prancūzija, Italija, Didžioji Britanija, Belgija, Olandija, Austrija, Brazilija, Vokietija, Airija, Jungtinės Amerikos Valstijos ir kt.  

LAMMC Žemdirbystės instituto Augalų patologijos ir apsaugos skyriaus jaunesniosios mokslo darbuotojos, doktorantės Sigita Janavičienė ir Yuliia Kochiieru pristatė stendinius pranešimus apie juodų taškelių ant grūdų poveikį deoksinivalenolio gamybai saugojimo metu bei derliaus nuėmimo laiko poveikio įtaką mikotoksinų gamybai grūduose („The effect of black point in wheat grain on deoxynivalenol production during storag“ bei „The effect of harvesting time on mycotoxin production in the grain of spring cereals“).

Pagrindiniai renginio organizatoriai: RIKILT Wageningen universitetas ir mokslinių tyrimų centras (Nyderlandai) bei Gamtos išteklių ir gyvosios gamtos mokslų universitetas (Viena, Austrija).

Visų kultūrų ir išvestinių produktų užteršimas mikotoksinais kelia visuotinį susirūpinimą, nes jie turi reikšmingos įtakos maisto produktų ir pašarų saugai, maisto saugumui ir tarptautinei prekybai. Nepaisant daugelio tyrimų ir intervencinių priemonių, mikotoksinų prevencija ir kontrolė išlieka žemės ūkio, maisto ir pašarų pramonės uždaviniais. Kovojant su mikotoksinais gali būti imamasi kelių priemonių prieš ir po derliaus nuėmimo, tačiau jos nėra visiškai tinkamos mikotoksinų pašalinimui iš maisto ir pašarų tiekimo grandinės. Be to, klimato kaita vis labiau daro įtaką mikotoksinų atsiradimui visame pasaulyje. Ar mes galime turėti tiekimo grandinę be mikotoksinų? 10-asis pasaulinis mikotoksinų forumas-konferencija būtent ir siekė prisidėti prie šio galutinio tikslo, įvedant mikotoksinų kontrolę į kitą lygį. Konferencija – puikus būdas dalytis idėjomis ir suformuluoti rekomendacijas bei išvadas.

En