Pradžia Lietuvos
Agrarinių ir miškų
Mokslų centras
En

Trumpų interviu ciklas „Susipažinkime“

Trumpų interviu ciklas „Susipažinkime“

Dr. Rita Armonienė

Genetikos ir fiziologijos skyriaus vedėja, vyresnioji mokslo darbuotoja

Kada ir kodėl nusprendėte tapti mokslininke?

VDU studijuodama biologijos bakalaurą sužinojau apie galimybę vasaros praktiką atlikti Žemdirbystės instituto Genetikos ir fiziologijos laboratorijoje. Atvykusi čia ne tik atlikau vasaros praktiką, bet ir toliau vykdžiau tyrimus bakalauro ir magistro baigiamiesiems darbams, o galiausiai įstojau į doktorantūros studijas. Jau bakalauro metu sužavėjo mokslininko specialybė – darbo pobūdis yra labai plataus spektro, nemonotoniškas, pilnas naujų iššūkių ir nuolat verčiantis tobulėti. O galutinis sprendimas tapti mokslininke atėjo žingsnis po žingsnio tobulėjant, semiantis žinių ir patirties. Be to, už ši karjeros pasirinkimą esu dėkinga ir LAMMC direktoriui dr. Gintarui Brazauskui, kuris buvo visų trijų žingsnių tampant mokslininke vadovas ir mentorius.

Kas Jus žavi ir įkvepia Jūsų darbe?

Įvairialypis darbas, nuolatinis tobulėjimas ir jokios monotonijos. Kiekviena diena darbe yra naujas iššūkis, reikalaujantis ne tik žinių, bet ir kūrybiškumo.

Kodėl jaunuoliai turėtų rinktis mokslininkės kelią?

Mokslininko profesija nėra lengva, bet labai įdomi ir nenuobodi. Svarbiausia, ši profesija leidžia realizuoti savo idėjas, kaupti ir dalintis žiniomis bei patirtimi nacionaliniu ir tarptautiniu lygiu.

Kaip manote, kaip agronomijos ir miškotyros mokslai keisis ateityje?

Visos mokslų sritys tampa integruotos ir tarpdisciplininės. Javai jau dabar auginami tarpueiliuose kartu su medžiais, o tyrimams ir analizėms pasitelkiamas dirbtinis intelektas bei robotika. O kokia bus ateitis, priklausys nuo tų, kurie pasirinks tapti mokslininkais ir kokias realizuos savo, atrodytų, gal net pačias beprotiškiausias idėjas.

En