Pradžia Lietuvos
Agrarinių ir miškų
Mokslų centras
En

Trumpų interviu ciklas „Susipažinkime“

Trumpų interviu ciklas „Susipažinkime“

Dr. Roma Semaškienė
LAMMC Žemdirbystės instituto Augalų patologijos ir apsaugos skyriaus vedėja, vyriausioji mokslo darbuotoja

 

Kada ir kodėl nusprendėte tapti mokslininke?

Tiesiog taip susiklostė aplinkybės. Paskutiniais studijų Lietuvos žemės ūkio akademijoje metais Agronomijos fakulteto dekanas paklausė, ar nenorėtume savo darbinę karjerą pradėti Lietuvos žemdirbystės institute. Tuo metu buvo ieškoma naujų darbuotojų į dabartinį Augalų patologijos ir apsaugos skyrių. O kodėl gi ne – pamaniau, nors iki tol planai buvo kiti.

Pradėjus dirbti Institute Lietuvoje prasidėjo politinės permainos, mokslininkams atsirado galimybė vykti į stažuotes užsienio mokslo institucijose, dalyvauti tarptautiniuose projektuose, vykdyti bendrus tyrimus su kolegomis iš kitų institucijų Lietuvoje ir užsienyje, skaityti naujausią literatūrą moksliniuose žurnaluose. Viskas buvo nauja ir labai įdomu.

Kas Jus žavi ir įkvepia Jūsų darbe?

Man tiesiog patinka mano darbas, aš juo gyvenu. Manęs negąsdina netikėti klausimai, reikalaujantys naujų žinių, išsamių atsakymų ir greitų sprendimų. Visa tai skatina nuolat domėtis naujausiais mokslo pasiekimais, pačiam vykdyti naujus tyrimus, analizuoti ir apibendrinti. Pozityvus kolegų, partnerių požiūris į bendravimą ir bendradarbiavimą – vienas svarbiausių įkvėpimo šaltinių darbinėje veikloje.

Kodėl jaunuoliai turėtų rinktis mokslininko/-ės kelią?

Tikslinga tuo keliu pabandyti eiti dar studijuojant, kad suprastum, ar jis tikrai tinka. Jei taip, reikėtų nedvejoti pasirenkant šį kelią, nes ėjimas juo bus dinamiškas ir turiningas. Ir reikėtų nusiteikti įdomiam, sąžiningumo, kantrybės, analitiškumo, nelimituoto laiko reikalaujančiam darbui.

Kaip agronomijos ir miškotyros mokslai keisis ateityje?

Bus taikomi vis naujesni metodai, naudojama naujausia didelių galimybių įranga, bet ir ateityje išliks svarbiausi šiose srityse dirbančių žmonių darbas, žinios, idėjos, pasiekimai.

En