Pradžia Lietuvos
Agrarinių ir miškų
Mokslų centras
En

Tyrimų bareliuose Lietuvoje įvyko LIFE „OrgBalt“ projekto pasitarimas

Tyrimų bareliuose Lietuvoje įvyko LIFE „OrgBalt“ projekto pasitarimas

2020 m. rugpjūčio 25–26 d. įvyko LIFE „OrgBalt“ projekto „Klimato kaitos švelninimo potencialo demonstravimas maisto medžiagomis turtinguose organiniuose dirvožemiuose Baltijos šalyse ir Suomijoje“ pasitarimas „Parengtų protokolų pristatymas įsteigtuose etaloniniuose bareliuose Lietuvoje“.

Pasitarimas vyko viešbutyje „BEST WESTERN Santaka“ (J. Gruodžio g. 21) Kaune. Jame dalyvavo projekto šalių atstovai iš Lietuvos, Suomijos, Estijos ir Latvijos.

Dovilė Čiuldienė (LAMMC) perskaitė įvadinį pranešimą „Projekto esama situacija Lietuvoje“. Projekto koordinatorė Ieva Līcīte pristatė pranešimą „Projekto veiklų ir rezultatų apžvalga. Projekto darbotvarkė. LIFE „OrgBalt“ dokumentacijos ir finansinių ataskaitų situacija“. Suomijos natūralių išteklių instituto LUKE atstovas Päivi Mäkiranta pateikė informacijos apie tyrimo barelio parengimą heterotrofinio anglies dioksido išskyrimo monitoringui, Kaido Soosaar (Tartu universitetas)  papasakojo apie tyrimo barelio parengimą anglies dioksido matavimams. Raija Laiho (LUKE) perskaitė pranešimą „Bandomojo barelio parengimas paklotės ir skaidymosi matavimui“. Andis Lazdiņš pristatė pranešimą „Dirvožemio ir vandens ėminių paėmimas; kada ir kaip daug ėminių paimti iš vieno barelio ir kaip dažnai“. Nacionalinis projekto koordinatorius Kęstutis Armolaitis perskaitė pranešimą apie antžeminės biomasės produkciją. Pranešėjas pateikė ir matavimams pritaikomus protokolus, jų sąlygas ir klaidas:

  • Protokolas: heterotrofinio anglies dioksido išskyrimo monitoringas (Päivi Mäkiranta).
  • Protokolas: permatomos kameros matavimui (Kaido Soosaar).
  • Protokolas: miško nuokritų skaidymosi intensyvumo eksperimentas (Raija Laiho).

Ainars Lupiķis paaiškino apie duomenų valdymą (dirvožemio ėminių kodavimą ir saugojimą).

Rugpjūčio 26 d. pasitarimo dalyviai apsilankė Valstybinių miškų urėdijos Dubravos regioninio padalinio teritorijoje įsteigtuose nusausinto eglyno, nusausinto pasėlio, juodalksnyno, daugiamečių žolynų etaloniniuose bareliuose bei Amalvos palios nenusausinto beržyno, juodalksnyno, daugiamečių žolynų bareliuose.

 Daugiau apie projektą

En