Pradžia Lietuvos
Agrarinių ir miškų
Mokslų centras
En

Ūkininkams – mokslu pagrįstos žinios apie konservuotų pašarų kokybę ir vertę

Ūkininkams – mokslu pagrįstos žinios apie konservuotų pašarų kokybę ir vertę

Š. m. kovo mėnesį sėkmingai įvyko projekto „Konservuotų pašarų kokybės ir rizikos vertinimas pieninių galvijų šėrimo pilnavertiškumo ir gerovės užtikrinimui“, finansuojamo pagal Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 metų programos priemonės „Žinių perdavimas ir informavimo veikla“ veiklos sritį „Parama parodomiesiems projektams ir informavimo veiklai“, 3 lauko dienų ciklas Klaipėdos, Telšių ir Vilniaus apskrityse pas ūkininkus Ireną Lachaj (Kapstatų k., Endriejavo sen., Klaipėdos r.), Joną Živatkauską (Upynos k., Upynos sen., Telšių r.) ir Sigitą Razvadauską (Vaivadiškių k., Siesikų sen., Ukmergės r.).

Lauko dienų tikslas – pristatyti naujausias mokslo žinias apie siloso gamybai naudotos žaliavos kokybę ir vertę.

Žemės ūkio augalų auginimo ir pašarų gamybos technologijos nuolat kinta, todėl siloso pašarinės vertės analizės reikalauja nuolatinio tyrimų atnaujinimo ir jų pateikimo vartotojams pagal individualius poreikius, nes kiekvienam Lietuvos regionui būdingas pašarų ruošimo specifiškumas. Vartotojui svarbu žinoti, ne tik kokius augalus pasirinkti auginti konservuotų pašarų gamybai, bet ir kokie auginimo bei pašarų gamybos etapai reikalauja ypatingo dėmesio dėl mitybinės vertės išsaugojimo, toksiškų grybų ir jų gaminamų mikotoksinų atsiradimo prevencijos.

Lauko dienas organizavo Lietuvos agrarinių ir miškų mokslų centro Žemdirbystės instituto mokslininkai dr. Ona Auškalnienė, dr. Jonas Šlepetys, dr. Jurgita Cesevičienė, dr. Audronė Mankevičienė padedant Komunikacijos ir projektų administravimo grupės darbuotojoms Linai Ramanauskaitei, Agnei Jankauskienei, Danutei Gadliauskienei.

Renginiai sulaukė ūkininkų susidomėjimo, o lektoriai stengėsi atsakyti į visus jiems rūpimus klausimus.

En