Pradžia Lietuvos
Agrarinių ir miškų
Mokslų centras
En

Verslo atstovams pristatytos naujos braškių auginimo technologijos

Verslo atstovams pristatytos naujos braškių auginimo technologijos

2019 m. vasario 8 d. Lietuvos agrarinių ir miškų mokslų centro (LAMMC) Sodininkystės ir daržininkystės institute įvyko tarptautinis seminaras „Braškių auginimo technologijos“. Renginio organizatoriai: LAMMC Sodininkystės ir daržininkystės institutas, „Kaack Pflanzenvermehrung GmbH u. Co. KG“ ir A. Ragaišio ūkis.

Seminare sveikinimo žodį tarė LAMMC Sodininkystės ir daržininkystės instituto direktorius dr. Audrius Sasnauskas, kuris pabrėžė braškių auginimo svarbą šalies ūkiui bei mokslo ir verslo sąsajas.

Firmos „Kaack Pflanzenvermehrung GmbH u. Co. KG“ savininkas Constantin Kaack akcentavo braškių dauginimo sistemą, pakalnučių auginimo ypatumus, apsaugą su piktžolėmis braškių plantacijose, auginamose atvirame grunte Vokietijos Federacinėje Respublikoje. Pranešime pristatytos dvi perspektyvios naujos braškių veislės ‘Magnum‘ ir ‘Mariguette‘.

AB „Rėkyva“ atstovas Vitalijus Augustauskas pabrėžė augalams skirtų auginimo maišų reikšmę. Tai unikali pakuotė su visomis augalo dygimui, augimui, žydėjimui ir uogų nokimui reikalingomis medžiagomis.

MB „Vandens lašai“ kompanijos atstovas Valentinas Mikutavičius supažindino su laistymo – lašeliniu, išviršiniu ir laistymo nuo šalnų sistema braškynuose. Pristatyti pagrindiniai laistymo aspektai, lašintuvai ir jų komplektų pavyzdžiai.

UAB „Graderlitas“ pranešėjas pristatė NovaTec su nitrifikacijos inhibitoriais ir NovaTec Solub laistymui skirtas trąšas, jų normas, tręšimo schemas ir gautus rezultatus, Compo Frost Protect – naują biostimuliatorių augalų apsaugai nuo šalnų.  

UAB „ProAgro“ direktorius Paulius Staškus akcentavo LowTunnel600 ir LowTunnel800, ProTunnel800, ProTunnel950, ProTunnel1200 ir kitų modelių šiltnamio ypatumus, techninius duomenis bei kainas rinkoje.

Šiuolaikines braškių ir žemuogių selekcijos tendencijas pristatė LAMMC Sodininkystės ir daržininkystės instituto Sodo augalų genetikos ir biotechnologijos skyriaus vyresnysis mokslo darbuotojas dr. Rytis Rugienius. Pranešime pabrėžti svarbiausi braškių genų resursų tyrimo projektai Europoje, aptarti pasauliniai genų resursų centrai, pristatyti LAMMC Sodininkystės ir daržininkystės instituto Kriobiologijos laboratorijos darbai, braškių selekcijos programos pasaulyje, vyraujančios ir perspektyvios braškių veislės, naujos lietuviškos braškių ir žemuogių veislės.

En