Pradžia Lietuvos
Agrarinių ir miškų
Mokslų centras
En

Pristatyta ES 2021–2027 m. mokslinių tyrimų ir inovacijų programa „Europos horizontas“

Pristatyta ES 2021–2027 m. mokslinių tyrimų ir inovacijų programa „Europos horizontas“

Kovo 17 d. Lietuvos mokslo tarybos ir Lietuvos agrarinių ir miškų mokslų centro organizuotame renginyje pristatyta netrukus startuosianti Europos Sąjungos 2021–2027 m. mokslinių tyrimų ir inovacijų programa „Europos horizontas“. Detali programa

„Tarptautiškumas – tai, ko turi siekti šiuolaikinis mokslas, būtina nuolat megzti ir palaikyti santykius su užsienio šalių mokslo ir studijų institucijomis. Tarptautiniai projektai padeda vystyti inovacijas ir mokslinių tyrimų komercializavimą“, – teigia LAMMC pavaduotoja mokslui dr. Vita Tilvikienė.

Trumpai apie „Europos horizontą“

Programa „Europos horizontas“ yra svarbiausia ES iniciatyva, skirta moksliniams tyrimams ir inovacijoms remti nuo jų koncepcijos iki panaudojimo rinkoje, ja papildomas nacionalinis ir regioninis finansavimas.

Programos „Europos horizontas“ (ES programos „Horizontas 2020“ tęsinys) struktūrą sudaro trys sritys:

  1. Aukšto lygio mokslas
  2. Pasauliniai iššūkiai ir Europos pramonės konkurencingumas
  3. Inovatyvi Europa

Horizontali sritis „Pažangos sklaida ir Europos mokslinių tyrimų erdvės plėtra“ yra skirta mažinti mokslo kokybės ir inovacijų atotrūkį tarp Europos šalių.

Daugiau apie „Europos horizontą“ anglų kalba: https://ec.europa.eu/info/horizon-europe_en

Renginyje – aktuali informacija mokslininkams

Pristatyta naujoji programa „Europos horizontas“, jos teisinės ir finansinės tendencijos. Plačiau aptarti „Aukšto lygio mokslo“ srities kvietimai: Marie Skłodowskos-Curie veiklos, Europos mokslų tarybos (ERC) kvietimai. Taip pat pristatytos „Pasauliniai iššūkiai ir Europos pramonės konkurencingumas“ srities veiksmų grupės: Sveikata, Kultūra, kūrybiškumas ir įtrauki visuomenė, Maistas, bioekonomika, gamtos ištekliai, žemės ūkis ir aplinka. Be to, renginio dalyviams pristatyta horizontali sritis „Pažangos sklaida ir Europos mokslinių tyrimų erdvės plėtra“.

Pranešėjai supažindino su LMT teminių sričių nacionaliniais kontaktiniais atstovais (angl. National Contact Points, NCP) bei su Lietuvos mokslo ir inovacijų ryšių biuro Briuselyje (LINO) veikla.

Kviečiame dalyvauti!

Kovo 30–31 d. kviečiame dalyvauti virtualioje konferencijoje „Europos horizontas: galimybės Lietuvai“ / „Horizon Europe: opportunities for Lithuania“, pažymėsiančioje naujosios mokslinių tyrimų ir inovacijų programos „Europos horizontas“ pradžią Lietuvoje.

Organizatoriai: LR švietimo, mokslo ir sporto ministerija, Lietuvos mokslo ir inovacijų ryšių ir kompetencijos biuras Briuselyje LINO. Partneris Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra (MITA). Registracija ir detali programa

En