Pradžia Lietuvos
Agrarinių ir miškų
Mokslų centras
En

Trečioji tarptautinė konferencija „Sodininkystės ir daržininkystės mokslinės aktualijos ir inovacijos“

Trečioji tarptautinė konferencija „Sodininkystės ir daržininkystės mokslinės aktualijos ir...

Rugsėjo 26–28 d. Vilniuje įvyko trečioji tarptautinė konferencija „Sodininkystės ir daržininkystės mokslinės aktualijos ir inovacijos 2022“ (SAIH2022), kurią organizavo Lietuvos agrarinių ir miškų mokslų centro Sodininkystės ir daržininkystės institutas, Lietuvos mokslų akademija ir Lietuvos mokslų akademijos Jaunoji akademija. Renginys sulaukė susidomėjimo – dalyvavo mokslininkai iš Latvijos, Bulgarijos, Ispanijos, Serbijos, Ukrainos, Sudano, Irano ir Lietuvos. Programa

Konferenciją pradėjo Lietuvos agrarinių ir miškų mokslų centro direktorius dr. Gintaras Brazauskas, kuris akcentavo, kad daugelis žmonių suvartoja per mažai daržovių ir vaisių. Siekiant užtikrinti didesnį daržovių ir vaisių derlių, sukurti didesnės maistinės vertės produktus būtinas inovatyvių technologijų kūrimas ir taikymas. Pavyzdžiui, kuriant funkcinį maistą, kai į produktą įdedama vitaminų, prebiotikų, probiotikų, maisto skaidulų, fenolių ir kt.

Renginio metu buvo pristatyti 4 plenariniai, 20 žodinių ir 30 stendinių pranešimų sesijose „Augalų streso fiziologija, produktyvumas, naujos technologijos ir tvarumas“, „Augalų genetika ir molekulinė biologija“, „Vaisių ir daržovių kokybė, perdirbimas ir laikymas“ ir „Biologinė ir integruota augalų patogenų kontrolė“. 

Konferencija suteikė galimybę pristatyti savo atliekamus darbus, pasidalyti idėjomis su kolegomis, aptarti naujų iššūkių įgyvendinimą ir susipažinti su artimomis temomis dirbančiais mokslininkais iš kitų šalių.

Specialus konferencijos numeris žurnale PlantsSelected Papers from the 3rd International Conference on Scientific Actualities and Innovations in Horticulture (SAIH2022) (mdpi.com)

Daugiau informacijos: https://bit.ly/SAIH2022

En