Pradžia Lietuvos
Agrarinių ir miškų
Mokslų centras
En

Aktuali varpų fuzariozės problema subūrė ūkininkus

Aktuali varpų fuzariozės problema subūrė ūkininkus

2018 m. liepos 3 d. 10 val. Lietuvos agrarinių ir miškų mokslų centro Žemdirbystės institute (Instituto al. 1, Akademija, 58344 Kėdainių r.) vyko seminaras-lauko diena „Varpų fuzariozė – žala derliui ir kokybei“. Į lauko dieną susirinko apie 70 dalyvių, jų neišgąsdino vasariškas lietus.

Pastaraisiais metais žemdirbių klausimai, diskusijos dažnai prasideda ir baigiasi apie varpų fuzariozės pažeistus pasėlius, kontrolės priemonių efektyvumą ir tinkamumą. Tuo tarpu mokslininkai mato vis labiau agresyvėjančius, prie aplinkos sąlygų prisitaikančius Fusarium patogenus, jų žalos mastus. Nukenčia ne tik derlius, bet ir kokybė. Toksinais užterštų javų grūdų kokybiniai parametrai suprastėja, kyla papildomos problemos perdirbėjams, eksportuotojams.

Nors populiariuose leidiniuose, seminaruose kalbama apie problemos aktualumą, tačiau susitikimas su Žemdirbystės instituto mokslininkais dar labiau pagilino javų augintojų, konsultantų žinias. Vykusiame seminare-lauko dienoje buvo pristatomi mokslinių tyrimų rezultatai, eksperimentai lauko sąlygomis ir ekspertinė patirtis. Kalbėta apie varpų fuzariozės žalos mastus javų augintojams. Dalyviai susipažino su ligos kontrolės strategija, sužinojo, kaip ją atpažinti, taip pat buvo įvertintos naujos grėsmės.

Organizuota priemonė susijusi su prioritetine žinių perdavimo ir informavimo veiklos tematika: Žaliavų ir maisto produktų kokybė ir sauga.

„Varpų fuzariozė – žala derliui ir kokybei“ organizavo Lietuvos agrarinių ir miškų mokslų centro filialas Žemdirbystės institutas.

Lektoriai: dr. Roma Semaškienė, dr. Akvilė Jonavičienė, dr. Skaidrė Supronienė, dr. Jūratė Ramanauskienė, dr. Audronė Mankevičienė, Sigita Janavičienė. 

Renginį rėmė Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerija.

En