Pradžia Lietuvos
Agrarinių ir miškų
Mokslų centras
En

Ankštinių augalų augintojus kviečiame įsigyti rizogeno!

Ankštinių augalų augintojus kviečiame įsigyti rizogeno!

Lietuvos agrarinių ir miškų mokslų centro Žemdirbystės instituto Vėžaičių filiale, Augalų patologijos ir apsaugos skyiaus laboratorijoje ir Atviros prieigos Jungtinio tyrimų centro Mikrobiologijos laboratorijoje jau galima užsisakyti ir įsigyti skysto gumbelinių bakterijų preparato – rizogeno, kuris dar žinomas nitragino pavadinimu, skirto pagerinti ankštinių augalų azoto fiksaciją iš atmosferos.

 

Ar rizogenas Jums naudingas?

Taip, jei planuojate auginti ankštinius augalus: liucernas, ožiarūčius, barkūną, lubinus, dobilus, vikius, esparcetą, žirnius, pašarines pupas, valgomąsias pupeles, sojas ar seradėles.

Svarbi informacija apie ankštiniams augalams parinktą lauką

  • Reiktų įsitikinti, ar dirvoje yra pakankamas kiekis gumbelinių bakterijų, galinčių sudaryti simbiozę su konkrečios rūšies ankštiniu augalu, ir pradėti fiksuoti atmosferos azotą.
  • Ieškant atsakymo į šį klausimą reikia prisiminti, ar planuojamas sėti ankštinis augalas buvo šiame lauke augintas ne seniau kaip prieš 5–6 metus.

Pagalba augalams

Geriausia pagalba ankštiniams augalams – sėklų inokuliavimas skystu gumbelinių bakterijų preparatu – rizogenu. Jis sustiprina ankštinių augalų augimą, dėl to pasėlis būna lygesnis, padidina derlių, jo baltymingumą, per metus sukaupiama daugiau azoto iš atmosferos (nuo 20 iki 460 kg/ha).

Kur galima įsigyti rizogeno?

Ekologiškai adaptuotų ir molekuliniais metodais patikrintų, sėklų apvėlimui padaugintų gumbelinių bakterijų preparatų galima įsigyti:

LAMMC Žemdirbystės instituto Vėžaičių filiale
Gargždų g. 29, Vėžaičiai, 96216 Klaipėdos r.
Tel. pasiteirauti: 8 678 48 664

Žemdirbystės instituto Augalų patologijos ir apsaugos laboratorijoje
Instituto al. 1, Akademija, Kėdainių r.
Tel. pasiteirauti: (8 347) 37 384

Atviros prieigos Jungtinio tyrimų centro Mikrobiologijos laboratorijoje
Studentų g. 15A, Akademija, Kauno r. (VDU ŽŪA 8 rūmai)
Tel. pasiteirauti: 8 685 30 442; 8 615 49 346

En