Pradžia Lietuvos
Agrarinių ir miškų
Mokslų centras
En

Austrijoje išbandytos vabzdžių gaudyklių įrangos galimybės

Austrijoje išbandytos vabzdžių gaudyklių įrangos galimybės

Š. m. rugpjūčio 21–23 dienomis Lietuvos agrarinių ir miškų mokslų centro Sodininkystės ir daržininkystės instituto Augalų apsaugos laboratorijos mokslininkė dr. Laisvūnė Duchovskienė dalyvavo vabzdžių gaudyklių įrangos naudojimo mokymuose, Veise, Austrijoje.

„Mokymų metu galėjome susipažinti su "Pessl Instruments" istorija ir gaminama įranga. Daugiausiai laiko skyrėme naujausiai iMETOS iSCOUT® gaudyklei“, – teigia dr. Laisvūnė Duchovskienė.

iMETOS iSCOUT® gaudyklė yra techninės ir programinės įrangos derinys, skirtas įvairių žemės ūkio kenkėjų nuotoliniam stebėjimui. Joje yra integruota elektroninė plokštė ir lipnios plokštelės, prie kurių prilimpa vabzdžiai. Lauke šis prietaisas yra savarankiškas, nes jį maitina baterijos. 10 MP kamera daro didelės skiriamosios gebos vabzdžių, prilipusių ant lipnios plokštelės iSCOUT® gaudyklėje, nuotraukas.

Anot mokslininkės, vaizdai siunčiami į FieldClimate.com platformą, kur yra automatiškai analizuojami aptikti kenkėjai. Tada rezultatai matomi internete ar mobiliuosiuose įrenginiuose.

„Mokymuose išklausėme dr. Kristinos Pilz pranešimą apie šios gaudyklės panaudojimo galimybes, feromonų įdėjimo būdus ir jų keitimo laiką, kenkėjų atpažinimo ir panaudojimo galimybes sodo bei daržo žalingiausiems kenkėjams atpažinti“, – pasakoja mokslininkė.

En