Pradžia Lietuvos
Agrarinių ir miškų
Mokslų centras
En

Iš stažuotės Liubline: dirvožemio struktūrai tirti – rentgenoskopijos metodas

Iš stažuotės Liubline: dirvožemio struktūrai tirti – rentgenoskopijos metodas

2019 m. spalio 8–25 d. Lietuvos agrarinių ir miškų mokslų centro (LAMMC) Žemdirbystės instituto Dirvožemio ir augalininkystės skyriaus doktorantas, jaunesnysis mokslo darbuotojas Mykola Kochiieru stažavosi Liublino Agrofizikos instituto Metrologijos ir agrofizinių procesų modeliavimo skyriuje prie Lenkijos mokslų akademijos (angl. Institute of Agrophysics, Department of Metrology and Modelling of Agrophysical Processes, Polish Academy of Sciences).

Stažuotės tikslas – įvaldyti Lietuvoje dar netaikomą dirvožemio struktūringumo tyrimą rentgenoskopijos laboratoriniu metodu (angl. X-ray method). Taikant šį metodą galima tiksliai išmatuoti ne tik bendrąjį dirvožemio poringumą, bet ir atskirų dirvožemio porų dydį bei apskaičiuoti jų kiekį.

Stažuotės metu buvo įsisavintos specialios kompiuterinės dirvožemio poringumo tyrimo programos: Fiji is just image J, Avizo, VGstudio MAX 2.1, Phoenix datos Ix 2.0 reconstruction.

Mykola Kochiieru stažuotės vadovas Lenkijoje buvo dr. Krzysztof Lamorski. Užsimezgė geri dalykiniai santykiai su juo ir skyriaus darbuotojais. Iš atliktų dirvožemio tyrimų duomenų planuojama parengti bendrą mokslinę publikaciją.

Mokslinę stažuotę finansavo Lenkijos mokslų akademija (angl. Polish Academy of Sciences).

En