Pradžia Lietuvos
Agrarinių ir miškų
Mokslų centras
En

Kaip klimato pokyčiai veikia pasaulio miškus?

Kaip klimato pokyčiai veikia pasaulio miškus?

Š. m. spalio 25–26 d. Lietuvos agrarinių ir miškų mokslų centro Miškų instituto direktorius dr. Marius Aleinikovas dalyvavo Tarptautiniame Miškų mokslų institucijų vadovų darbiniame susitikime Pekine, Kinijoje. Į susitikimą atvyko virš 160 dalyvių iš 13 tarptautinių organizacijų bei 41 šalies.

Darbinio susitikimo tema – „Miškų tyrimai – atsakas į klimato kaitą“.

Pastebėta, kad visame pasaulyje egzistuoja panaši klimato kaitos sukelta problema – kenkėjų invazija, kai didžiausi miškų plotai dėl įvairių pažeidimų sunyko Kanadoje, Čekijoje, Lenkijoje ir kitur.

Ateityje numatoma problema, susijusi su sparčiu žmonių skaičiaus gausėjimu (ypač Afrikoje). Būtent dėl šios priežasties labai padidės medienos paklausa, todėl tam reikia ruoštis jau dabar.

Susitikime aptartas miškų vaidmuo bio ir žiedinėje ekonomikoje, vis didėjanti nemedienių miško produktų, funkcijų svarba, miškų kirtimai ir kt. Buvo diskutuota apie tai, ką reikėtų padaryti, kad moksliniai rezultatai pasiektų sprendimų priėmėjus, valdininkus bei miškuose dirbančius žmones.

Kartu su Kinijos miškų akademija, Japonijos Miškininkystės ir miškų produktų tyrimų institutu, JAV USDA šiaurės vakarų tyrimų stotimi tartasi apie galimą tarpinstitucinį bendradarbiavimą, bendrus mokslinius projektus ateityje.

Vizito metu taip pat pasveikinta ir Kinijos miškų mokslų akademija, kuri šiemet švenčia 60-ąjį veiklos jubiliejų.

En