Pradžia Lietuvos
Agrarinių ir miškų
Mokslų centras
En

LMA Jaunosios akademijos nariai lankėsi LAMMC Sodininkystės ir daržininkystės institute

LMA Jaunosios akademijos nariai lankėsi LAMMC Sodininkystės ir daržininkystės institute

2019 m. rugpjūčio 30 d. Lietuvos mokslų akademijos Jaunosios akademijos (LMAJA) nariai susirinko į pirmąjį išvažiuojamąjį posėdį Lietuvos agrarinių ir miškų mokslų centro (LAMMC) Sodininkystės ir daržininkystės institute.

Posėdį organizavo LMAJA narė, LAMMC Sodininkystės ir daržininkystės instituto Augalų fiziologijos laboratorijos vyriausioji mokslo darbuotoja dr. Jurga Miliauskienė. Šia iniciatyva siekiama pradėti tradiciją geriau pažinti skirtingų mokslinių tyrimų centrų veiklą.

Posėdžio metu LMAJA nariai  supažindino su Augalų fiziologijos, Biochemijos ir technologijos laboratorijų, Sodų augalų genetikos ir biotechnologijos skyriaus technine įranga bei vykdomais naujais moksliniais projektais.

Išsamių ekskursijų po šiuos Sodininkystės ir daržininkystės instituto padalinius metu LMAJA nariai gavo naujų žinių apie augalų fotofiziologiją: fotosintezės, fotomorfogenezės ir medžiagų metabolizmo valdymą, augalų švitinimo principų bei technologijų kūrimą, sužinojo, kaip tiriami, modeliuojami ir optimizuojami vaisių, uogų, daržovių bei prieskoninių augalų laikymo ir perdirbimo procesai, leidžiantys maksimaliai išsaugoti žaliavos natūralią biocheminę sudėtį, kaip vykdoma sodo augalų požymių ir savybių genetinė kontrolė ir naujų selekcijos metodų kūrimas.

Posėdyje taip pat buvo aptartos naujos LMAJA veiklos perspektyvos.

Remtasi LMA informacija

En