Pradžia Lietuvos
Agrarinių ir miškų
Mokslų centras
En

Mažieji Kauno „Nemuno“ mokyklos auklėtiniai žavėjosi augalų įvairove

Mažieji Kauno „Nemuno“ mokyklos auklėtiniai žavėjosi augalų įvairove

2019 m. gegužės 6 d. Lietuvos agrarinių ir miškų mokslų centro (LAMMC) Sodininkystės ir daržininkystės institute svečiavosi Kauno „Nemuno“ mokyklos priešmokyklinių ir ikimokyklinių grupių auklėtiniai.

Augalų apsaugos laboratorijos vyresnioji mokslo darbuotoja dr. Neringa Rasiukevičiūtė, jaunesnioji mokslo darbuotoja, doktorantė Lina Šernaitė ir Biochemijos ir technologijos laboratorijos vyresnioji mokslo darbuotoja dr. Edita Dambrauskienė Kauno „Nemuno“ mokyklos auklėtiniams pristatė Instituto sodus bei augalų kolekciją.

Vaikai kartu su auklėtojomis pamatė vaismedžių auginimo technologijas, galėjo apžiūrėti svarainių, serbentų, agrastų, sausmedžių krūmus. Auklėtiniai grožėjosi žydinčiais sodais, susipažino, kaip formuojami vaismedžiai. Taip pat sužinojo, kas yra meteorologinė stotelė, kokius rodiklius ji fiksuoja. Vaikams augalų kolekcijoje pademonstruota tradicinė paveldo daržo ir dekoratyvinių augalų ekspozicija. Čia jie stebėjosi dekoratyvinių augalų gausa, vynuogėmis ir kitais augalais.

Kauno „Nemuno“ mokyklos auklėtiniai LAMMC Sodininkystės ir daržininkystės institute sužinojo daug naujų dalykų apie vaismedžių auginimą bei puikiai praleido laiką gamtoje.

En